mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa Fiata z 10 modelami 4x4

Grupa Fiata z 10 modelami 4x4

W ciągu najbliższych dwóch lat koncern Fiat Auto zamierza wprowadzić do sprzedaży 10 modeli w wersji z napędem na wszystkie koła.

Grupa Fiata z 10 modelami 4x4

Jest to próba znalezienia przez włoski koncern wyjścia z malejącego udziału w europejskim rynku samochodowym. Napęd 4x4 jest jeszcze wśród euroopejskich modeli segmentu małych i średnich aut dosyć rzadko spotykany. Nie ma go w ofercie koreańskich marek, tylko dwie, Suzuki i Subaru, z dziewięciu marek japońskich oferują tego typu napęd. W modelach przeznaczonych na rynek europejski nie ma również napędu 4x4 w ofercie koncernów Ford, Opel, Peugeot, Citroen, MG-Rover. Renault oferuje jedynie model Kangoo 4x4. Napęd na obie osie znajduje się za to w gamie Seata, Skody, Volkswagena.

Jeśli nowe wersje modeli dobrze się przyjmą na rynku przedstawiciele koncernu już myślą o kolejnych pięciu modelach (trzech Fiatach, i po jednej Alfie Romeo i Lancii) z napędem na cztery koła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne
Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne
Czeski producent wprowadza do gamy kolejną wersję modelu Kodiaq. Sportline to wariant przygotowany z myślą o kierowcach, którzy lubią sportowy charakter.