mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa Fiata z 10 modelami 4x4

Grupa Fiata z 10 modelami 4x4

W ciągu najbliższych dwóch lat koncern Fiat Auto zamierza wprowadzić do sprzedaży 10 modeli w wersji z napędem na wszystkie koła.

Grupa Fiata z 10 modelami 4x4

Jest to próba znalezienia przez włoski koncern wyjścia z malejącego udziału w europejskim rynku samochodowym. Napęd 4x4 jest jeszcze wśród euroopejskich modeli segmentu małych i średnich aut dosyć rzadko spotykany. Nie ma go w ofercie koreańskich marek, tylko dwie, Suzuki i Subaru, z dziewięciu marek japońskich oferują tego typu napęd. W modelach przeznaczonych na rynek europejski nie ma również napędu 4x4 w ofercie koncernów Ford, Opel, Peugeot, Citroen, MG-Rover. Renault oferuje jedynie model Kangoo 4x4. Napęd na obie osie znajduje się za to w gamie Seata, Skody, Volkswagena.

Jeśli nowe wersje modeli dobrze się przyjmą na rynku przedstawiciele koncernu już myślą o kolejnych pięciu modelach (trzech Fiatach, i po jednej Alfie Romeo i Lancii) z napędem na cztery koła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.