mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PGD i kolejny rekord

Grupa PGD i kolejny rekord

58-procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do czerwca 2009 łącznie we wszystkich salonach Grupy PGD dał tej największej na polskim rynku grupie dealerskiej rekordowy w historii udział w polskim rynku wynoszący 3,86%.

Grupa PGD i kolejny rekord
Sprzedaż Grupy PGD w ostatnim miesiącu wyniosła 1.213 samochody i była znacząco wyższa nie tylko od czerwca ubiegłego roku, ale i od wyniku majowego (wzrost o 46%). Wyraźny trend wzrostowy potwierdza także rekordowa w historii największego polskiego dealera liczba zamówień, która w czerwcu wyniosła 1.534 sztuki.

- Przyczyny tak dynamicznego wzrostu są wielorakie – mówi Wojciech Kordalewski, prezes Grupy PGD. – Wygrywamy przetargi, realizujemy duże kontrakty flotowe, klienci indywidualni wracają do swoich sprawdzonych sprzedawców, by wymieniać auta, a równocześnie szybko zdobywają klientów nowe salony, jak choćby Mitsubishi w Katowicach.
    
Potwierdzenie słów Wojciecha Kordalewskiego znajdują potwierdzenie także w rankingach. Japan Motors jest liderem sprzedaży Mitsubishi, salon Korea Motors przewodzi w sprzedaży Hyundaia z aż dwukrotną przewagą nad drugim w rankingu salonem dealerskim. Udział salonów Japan Motors w sprzedaży Nissana wyniósł 23,6%, a w sprzedaży Suzuki 19,6%. Grupa PGD jest również liderem sprzedaży Forda, z udziałem w rynku wynoszącym 15%. Najwyższy, wynoszący aż 80%, wzrost sprzedaży w porównaniu do roku ubiegłego zanotował salon Fiat Euromobil.
    
- Mimo spadku całego polskiego rynku motoryzacyjnego w pierwszym półroczu o 7,21%, w Grupie PGD z optymizmem patrzą w przyszłość. Nie dość, że sami zanotowaliśmy w tym okresie przyrost sprzedaży, to wyraźne ożywienie widać we wszystkich reprezentowanych przez nas markach i we wszystkich segmentach rynku – komentuje Wojciech Kordalewski. Optymizm zakupowy wykazują klienci indywidualni, chętniej pytając o kredyty na zakup aut, a okres urlopowy nie spowodował zmniejszenia aktywności firm w stopniu, do którego przyzwyczailiśmy się w poprzednich latach. Ponadto rusza sprzedaż nowych modeli – Mitsubishi ASX, Nissana Juke, a wczesną jesienią także nowego Forda C-Max – dodaje prezes Grupy PGD.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.