mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PGD przekracza granicę 10.000

Grupa PGD przekracza granicę 10.000

Grupa PGD jako pierwsza firma dealerska w polskiej branży motoryzacyjnej przekroczyła granicę dziesięciu tysięcy sprzedanych nowych samochodów w ciągu roku. Samochód nr 10.000 w 2009 roku został sprzedany w Krakowie 21 grudnia.

Grupa PGD przekracza granicę 10.000
Osiągnięcie pięciocyfrowej granicy już oznacza wzrost sprzedaży Grupy PGD o 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym i przekroczenie 3% udziału w sprzedaży aut na polski rynek.
    
- 10 tysięcy sprzedanych nowych samochodów to bardzo miły akcent na przypadające w tym roku dwudziestolecie jej założenia – komentuje Adam Pietkiewicz, prezes Grupy PGD. – Liczba zaplanowanych do końca roku wydań pozwala jednocześnie zakładać, że dwudziestolecie uczcimy także dwudziestoprocentowym wzrostem sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym.
    
Dziesięciotysięczny samochód to Ford Mondeo Gold X w wersji hatchback z silnikiem 1.8 Duratorq (125 KM) i sześciobiegową przekładnią, który został sprzedany w salonie Ford Partner
w Krakowie i wchodzi w skład floty jednego z najważniejszych kontrahentów salonu.
    
- Nie mogliśmy opasać auta wstążką, ani uhonorować klienta w momencie wydania – wyjaśnia Radek Pszczółka, rzecznik prasowy Grupy PGD, przepraszając za brak okolicznościowego zdjęcia – ponieważ na ten dzień mieliśmy zaplanowanych 68 wydań w czternastu salonach i nie sposób było przewidzieć, jak rozłożą się one w czasie i który samochód będzie tym dziesięciotysięcznym zarejestrowanym w systemie.
Grupa PGD to powiązane kapitałowo i organizacyjnie firmy z branży motoryzacyjnej – pierwsza i największa polska grupa dealerska. Do Grupy PGD należy obecnie czternaście salonów samochodowych w sześciu miastach Polski – Bielsku-Białej, Chorzowie, Katowicach, Krakowie, Tychach i Warszawie – posiadających łącznie 23 autoryzacje dealerskie ośmiu marek – Fiata, Forda, Hyundai’a, Infiniti, Mitsubishi, Nissana, Seata i Suzuki.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Odmieniony Auris

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~:* 2010-01-09

Kocham PGD i ich pracowników (ka) :-))))))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando