mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PGD przekracza granicę 10.000

Grupa PGD przekracza granicę 10.000

Grupa PGD jako pierwsza firma dealerska w polskiej branży motoryzacyjnej przekroczyła granicę dziesięciu tysięcy sprzedanych nowych samochodów w ciągu roku. Samochód nr 10.000 w 2009 roku został sprzedany w Krakowie 21 grudnia.

Grupa PGD przekracza granicę 10.000
Osiągnięcie pięciocyfrowej granicy już oznacza wzrost sprzedaży Grupy PGD o 16% w porównaniu z rokiem ubiegłym i przekroczenie 3% udziału w sprzedaży aut na polski rynek.
    
- 10 tysięcy sprzedanych nowych samochodów to bardzo miły akcent na przypadające w tym roku dwudziestolecie jej założenia – komentuje Adam Pietkiewicz, prezes Grupy PGD. – Liczba zaplanowanych do końca roku wydań pozwala jednocześnie zakładać, że dwudziestolecie uczcimy także dwudziestoprocentowym wzrostem sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym.
    
Dziesięciotysięczny samochód to Ford Mondeo Gold X w wersji hatchback z silnikiem 1.8 Duratorq (125 KM) i sześciobiegową przekładnią, który został sprzedany w salonie Ford Partner
w Krakowie i wchodzi w skład floty jednego z najważniejszych kontrahentów salonu.
    
- Nie mogliśmy opasać auta wstążką, ani uhonorować klienta w momencie wydania – wyjaśnia Radek Pszczółka, rzecznik prasowy Grupy PGD, przepraszając za brak okolicznościowego zdjęcia – ponieważ na ten dzień mieliśmy zaplanowanych 68 wydań w czternastu salonach i nie sposób było przewidzieć, jak rozłożą się one w czasie i który samochód będzie tym dziesięciotysięcznym zarejestrowanym w systemie.
Grupa PGD to powiązane kapitałowo i organizacyjnie firmy z branży motoryzacyjnej – pierwsza i największa polska grupa dealerska. Do Grupy PGD należy obecnie czternaście salonów samochodowych w sześciu miastach Polski – Bielsku-Białej, Chorzowie, Katowicach, Krakowie, Tychach i Warszawie – posiadających łącznie 23 autoryzacje dealerskie ośmiu marek – Fiata, Forda, Hyundai’a, Infiniti, Mitsubishi, Nissana, Seata i Suzuki.

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

13 marek na plusie w 2009 r.

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~:* 2010-01-09

Kocham PGD i ich pracowników (ka) :-))))))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.