mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PGD rozszerza działalność

Grupa PGD rozszerza działalność

Wbrew kryzysowi na rynku motoryzacyjnym, Grupa PGD rozszerza zasięg swojego działania. Z początkiem roku w skład Grupy wszedł największy dealer Forda na Śląsku i Zagłębiu - Multexim.

Grupa PGD rozszerza działalność

Nowy oddział jest od 1992 roku autoryzowanym dealerem Forda, jego sprzedaż w 2005 roku przekroczyła osiemset samochodów, a udział w sprzedaży marki wyniósł około 3,7%.

Położone w centrum Katowic dealerstwo zatrudnia prawie sto osób i obok salonu sprzedaży detalicznej posiada rozbudowane Centrum Obsługi Firm oraz specjalistyczne Centrum Adaptacji Forda Transita. Autoryzacja Forda obejmuje także serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy. "Multexim jest laureatem fordowskiej nagrody jakości Dealer Excellence 2004 i zatrudnia znakomitych fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Są wśród nich m.in. laureaci olimpiad serwisowych Forda - najlepszy blacharz i doradca serwisowy" - wylicza sukcesy Multeximu zarządzający dealerstwem Mirosław Cichy.

Prezes Grupy PGD Adam Pietkiewicz jest przekonany, że połączenie potencjału rynkowego Multeximu z know how Grupy PGD przyniesie jego dynamiczny rozwój. "Planujemy, że nasze obroty w 2006 roku w Polsce wzrosną o około 40%, a wzrost ten uzyskamy głównie dzięki otwarciu, bądź - jak w przypadku Multeximu - przyłączeniu do Grupy nowych salonów" - mówi prezes Pietkiewicz. Przyłączenie nowego dealera, daje też możliwość lepszej realizacji przez Grupę PGD oczekiwań licznych klientów flotowych, użytkujących samochody na rynku ponadregionalnym.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2005 r. Grupa PGD otworzyła w Krakowie salon Suzuki, a na pierwszą połowę tego roku planuje uruchomienie kilkumarkowego dealerstwa w Warszawie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.