mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PGD w klubie 10 000

Grupa PGD w klubie 10 000

Grupa PGD, jako pierwsza firma dealerska w Polsce, dołączyła do elitarnego klubu dealerów, których roczna sprzedaż przekracza 10 tys. samochodów.

W ubiegłym roku Grupa PGD sprzedała łącznie 10.901 sztuk samochodów nowych i używanych, z czego 10.187 w Polsce i 714 na Słowacji. Sprzedaż nowych (zarówno osobowych, jak i dostawczych) na polskim rynku wyniosła 8.131 sztuk, co oznacza wzrost o 47%. Jednocześnie udział Grupy PGD w rynku wzrósł do 2,34%, wobec 1,99%
w roku 2006.

- 10.000 samochodów sprzedanych w ciągu roku to liczba osiągana tylko przez nieliczną grupę największych dealerów na świecie – komentuje Adam Pietkiewicz, Prezes Grupy PGD. - Z łezką w oku wspominamy pierwszy rok działalności w branży, czyli 1991, kiedy to w krakowskim salonie Euro Car sprzedaliśmy 400 aut.

Największy udział w tym sukcesie ma nowo uruchomione w listopadzie 2006 r. Centrum Motoryzacyjne Toruńska w Warszawie, którego sprzedaż wyniosła 3.164 auta. Największy wzrost sprzedaży (o 40%) osiągnął natomiast Ford Multexim.

Najbardziej wolumenową marką w Grupie PGD jest niezmiennie Ford, którego udział w sprzedaży wyniósł 53%. Udział pozostałych marek w sprzedaży Grupy: Nissan – 22%, Suzuki – 19%, Fiat – 5% i Mitsubishi – 1%.

Do Grupy PGD należy obecnie dziewięć salonów samochodowych w pięciu miastach Polski (Bielsko-Biała, Chorzów, Katowice, Kraków i Warszawa), posiadających łącznie 16 autoryzacji dealerskich pięciu marek – Fiata, Forda, Mitsubishi, Nissana i Suzuki.
Tematy w artykule: Grupa PGD

Podobne wiadomości:

Oto najwięksi dealerzy samochodów w Polsce

Oto najwięksi dealerzy samochodów w Polsce

Aktualności 2016-03-22

Nowy salon Infiniti w Sosnowcu

Nowy salon Infiniti w Sosnowcu

Aktualności 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic