mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PSA nie jest zadowolona z dostawców

Grupa PSA nie jest zadowolona z dostawców

Grupa PSA Peugeot Citroen rozpoczęła trzyletni program poprawy jakości komponentów, które grupa otrzymuje od swoich dostawców.

"Nie jesteśmy obecnie zadowoleni z jakości dostaw naszych partnerów" - powiedział Jean-Philippe Collin, nowy dyrektor ds. zakupów grupy PSA - "Zła jakość komponentów przekłada się na duże koszty z naszej strony, a to musi się zmienić."

Trzyletni plan francuskiej grupy zakłada co pół roku aż do końca 2007 r. redukcję wadliwych elementów o 25%. Gdyby udało się uzyskać taki wynik, wówczas pod koniec programu liczba złych komponentów zmniejszyłaby się aż o 82%. Jest to o tyle ważne, iż ok. 70% komponentów do nowo produkowanych samochodów jest wytwarzane przez współpracujące firmy, podobnie zresztą, jak w większości koncernów samochodowych. W 2003 r. grupa PSA wydała na zakup elementów do produkcji aut ok. 22 mld euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.