mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PSA zamknie fabrykę w Ryton

Grupa PSA zamknie fabrykę w Ryton

Brytyjska fabryka francuskiego koncernu PSA Peugeot Citroen zostanie zamknięta najprawdopodobniej już w przyszłym roku. O wstępnej decyzji firmy pracowników oraz związki zawodowe poinformował Jean Martin Folz - dyrektor generalny grupa PSA.

Decyzja ta została podjęta w oparciu o szczegółowe badania, jakie zostały przeprowadzone w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wynika z nich, iż fabryka położona niedaleko Coventry generuje zbyt wysokie koszty produkcji oraz logistyczne i nie ma szans na szybką poprawę tej sytuacji, co uniemożliwia prowadzenie opłacalnej produkcji nowych modeli po, obecnie produkowanym, modelu 206. Dodatkowo dochodzi do tego niższy popyt oraz zwiększona konkurencja w tym segmencie pojazdów w Europie.

Propozycja władz Grupy zakłada dwustopniowe zakończenie produkcji w Ryton. W pierwszej fazie, do lipca br., planowane jest przejście z dwuzmianowego systemu pracy na jednozmianowy. Ostateczne zamknięcie fabryki nastąpi natomiast w połowie przyszłego roku.

W fabryce zatrudnionych jest obecnie ok. 2300 osób. Władze firmy prowadzą rozmowy mające zagwarantować pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia lub zapewnić stosowne odprawy.

Czytaj także:
Peugeot 206 x 5 mln (2005-05-30)

Peugeot ograniczy produkcję w Ryton (2005-02-25)

Tematy w artykule: PSA

Podobne wiadomości:

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

Aktualności 2017-02-16

Citroen i Peugeot będą podawać rzeczywiste spalanie

Citroen i Peugeot będą podawać rzeczywiste...

Aktualności 2016-03-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam i odpadający dach
Opel Adam i odpadający dach
Wszyscy właściciele Opla Adama z oknem dachowym odwiedzą w najbliższym czasie serwis. Producent ostrzega o usterce, która może spowodować odpadniecie dachu podczas jazdy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic