mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PSA zamknie fabrykę w Ryton

Grupa PSA zamknie fabrykę w Ryton

Brytyjska fabryka francuskiego koncernu PSA Peugeot Citroen zostanie zamknięta najprawdopodobniej już w przyszłym roku. O wstępnej decyzji firmy pracowników oraz związki zawodowe poinformował Jean Martin Folz - dyrektor generalny grupa PSA.

Decyzja ta została podjęta w oparciu o szczegółowe badania, jakie zostały przeprowadzone w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wynika z nich, iż fabryka położona niedaleko Coventry generuje zbyt wysokie koszty produkcji oraz logistyczne i nie ma szans na szybką poprawę tej sytuacji, co uniemożliwia prowadzenie opłacalnej produkcji nowych modeli po, obecnie produkowanym, modelu 206. Dodatkowo dochodzi do tego niższy popyt oraz zwiększona konkurencja w tym segmencie pojazdów w Europie.

Propozycja władz Grupy zakłada dwustopniowe zakończenie produkcji w Ryton. W pierwszej fazie, do lipca br., planowane jest przejście z dwuzmianowego systemu pracy na jednozmianowy. Ostateczne zamknięcie fabryki nastąpi natomiast w połowie przyszłego roku.

W fabryce zatrudnionych jest obecnie ok. 2300 osób. Władze firmy prowadzą rozmowy mające zagwarantować pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia lub zapewnić stosowne odprawy.

Czytaj także:
Peugeot 206 x 5 mln (2005-05-30)

Peugeot ograniczy produkcję w Ryton (2005-02-25)

Tematy w artykule: PSA

Podobne wiadomości:

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu...

Technika 2015-12-02

Grupa PSA atakuje rynek afrykański

Grupa PSA atakuje rynek afrykański

Aktualności 2015-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.