mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa PSA zamknie fabrykę w Ryton

Grupa PSA zamknie fabrykę w Ryton

Brytyjska fabryka francuskiego koncernu PSA Peugeot Citroen zostanie zamknięta najprawdopodobniej już w przyszłym roku. O wstępnej decyzji firmy pracowników oraz związki zawodowe poinformował Jean Martin Folz - dyrektor generalny grupa PSA.

Decyzja ta została podjęta w oparciu o szczegółowe badania, jakie zostały przeprowadzone w pierwszym kwartale bieżącego roku. Wynika z nich, iż fabryka położona niedaleko Coventry generuje zbyt wysokie koszty produkcji oraz logistyczne i nie ma szans na szybką poprawę tej sytuacji, co uniemożliwia prowadzenie opłacalnej produkcji nowych modeli po, obecnie produkowanym, modelu 206. Dodatkowo dochodzi do tego niższy popyt oraz zwiększona konkurencja w tym segmencie pojazdów w Europie.

Propozycja władz Grupy zakłada dwustopniowe zakończenie produkcji w Ryton. W pierwszej fazie, do lipca br., planowane jest przejście z dwuzmianowego systemu pracy na jednozmianowy. Ostateczne zamknięcie fabryki nastąpi natomiast w połowie przyszłego roku.

W fabryce zatrudnionych jest obecnie ok. 2300 osób. Władze firmy prowadzą rozmowy mające zagwarantować pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia lub zapewnić stosowne odprawy.

Czytaj także:
Peugeot 206 x 5 mln (2005-05-30)

Peugeot ograniczy produkcję w Ryton (2005-02-25)

Tematy w artykule: PSA

Podobne wiadomości:

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

PSA przejmie Opla? Wielkie zamieszanie

Aktualności 2017-02-16

Peugeot i Citroen nareszcie z zyskiem

Peugeot i Citroen nareszcie z zyskiem

Aktualności 2015-07-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?