mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grupa T4B unowocześnia wschodnie przejścia graniczne

Grupa T4B unowocześnia wschodnie przejścia graniczne

Grupa T4B wyposaża 11 wschodnich przejść granicznych w najnowocześniejsze systemy teletechniczne i informatyczne. Zastosowane systemy pozwalają na trzykrotne skrócenie czasu odpraw oraz uszczelnienie naszych wschodnich granic, które jednocześnie są zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej.

Grupa T4B unowocześnia wschodnie przejścia graniczne

Systemy, których łączna wartość przekracza 12 mln zł., instalowane przez Grupę T4B pozwalają na zbieranie i zarządzanie informacjami o pojazdach i osobach odprawianych na przejściu granicznym do celów analizy ryzyka, z wykluczeniem błędów wynikających z ręcznego wprowadzania danych. Zebrane dane są przekazywane innym przejściom granicznym, co jest szczególnie ważne w przypadku podejrzenia przemytu przez dany pojazd czy osobę.

”Na granicach stosujemy systemy, które zwiększają efektywność odpraw celnych, umożliwiają kontrolę ruchu na przejściu oraz zapamiętują wszystkie dane, pozwalając na ich późniejszą analizę i raportowanie” – mówi Robert Szczepankowski, prezes Grupy T4B. „Polskie punkty odpraw nie tylko są wyposażone w standardowe już systemy sygnalizacji pożaru, włamania czy telewizji dozorowej, ale także elektroniczne systemy kontroli dostępu dla pracowników, wspomagania odpraw celnych czy sterowania i kontroli ruchu pojazdów.”

System Wspomagania Odpraw Celnych (SWOC) za pomocą kamery automatycznie rozpoznaje numery rejestracyjne wszystkich samochodów oczekujących na odprawę i zapisuje je w bazie wraz ze zdjęciami pojazdu. Do bazy są następnie dodawane dane pasażerów pobrane z paszportów za pomocą czytników. W systemie SWOC celnicy są wyposażeni w Pocket PC – komputer wielkości dłoni, w którym na bieżąco podczas wykonywanej kontroli wprowadzają dane i mają dostęp do istniejącego rejestru, przebywając w dowolnym miejscu na przejściu granicznym. W trakcie odprawy celnicy wystawiają pojazdom odpowiednie skierowania (np. rewizja, zezwolenie wyjazdu, zawrócenie) i tylko pomyślne zakończenie wszystkich etapów pozwala na opuszczenie przejścia granicznego.

Przy każdorazowym przekraczaniu granicy dane są uzupełniane, stąd celnicy mogą wiedzieć, że dany pojazd np. wcześniej był zawrócony. SWOC zapewnia pełną akwizycję danych i ich późniejszą analizę oraz tworzenie statystyk i raportów z pracy poszczególnej zmiany i każdego pracownika.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando