mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grzyb: Bez kropki nad "i"

Grzyb: Bez kropki nad "i"

"Nie dojechaliśmy do mety, straciliśmy szansę na dobry wynik punktowy. Co gorsza, stało się to na własnym podwórku..." - mówi po Rajdzie Rzeszowskim rozgoryczony Grzegorz Grzyb. Kierowca Peugeot 207 S2000 miał spore szanse na zwycięstwo w tej eliminacji.

Grzyb: Bez kropki nad
Bryan Bouffier zajmował fotel lidera od startu do samej mety, wygrywając 5 z 11 odcinków specjalnych. Grzegorz Grzyb, drugi zawodnik Peugeot Sport Polska, był najszybszy na odcinku numer dwa i znalazł się tym samym na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu. Grzyb wygrał także piątkową rundę Mistrzostw Słowacji. Dodatkowo na piątym miejscu znalazła się trzecia z załóg jadących samochodami Peugeot – Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Słowacji).

Drugiego dnia obie załogi Peugeot nadal jechały w ścisłej czołówce rajdu. Niestety na drugiej próbie Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski zostali „wciągnięci” do rowu na brudnym kawałku drogi, co wyeliminowało ich z dalszej walki. Tym samym w rywalizacji pozostali już tylko kontrolujący sytuację Bouffier i Rzeźnik, który po „kapciu” Michała Sołowowa przesunął się na pozycję wicelidera. Mimo wyjątkowo trudnej dla Maćka Rzeźnika końcowej pętli, rzeszowski kierowca dowiózł do mety swój najlepszy wynik w historii Mistrzostw Polski – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, jak również wygraną sobotnią rundę Mistrzostw Słowacji. Grzegorzowi Grzybowi pozostało w tej sytuacji przełknąć gorycz porażki i wyjechać ze swojego rodzinnego miasta z niepełnym dorobkiem punktowym.

„Pod wieloma względami był to dla nas naprawdę udany rajd. Doskonale przygotowany samochód, niezłe tempo jazdy i dobry wynik po pierwszym dniu. Niestety, drobny błąd na drugim z sobotnich odcinków kosztował nas bardzo wiele – nie dojechaliśmy do mety, straciliśmy szansę na dobry wynik punktowy. Co gorsza, stało się to na własnym podwórku... Oczekiwania były daleko inne, tym bardziej, że rajd był bardzo ciekawy, konfiguracja trasy jeszcze lepsza od ubiegłorocznej, a do tego dopisała pogoda. Trasy wokół Rzeszowa po deszczu robią się wyjątkowo śliskie, co znacząco wpływa na przyjemność jazdy, cieszy więc, że było sucho i słonecznie. Jednym zdaniem super rajd, ale dla nas bez przysłowiowej „kropki nad i”” – powiedział Grzegorz Grzyb.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Rajd Rzeszowski Grzegorz Grzyb

Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Auto na tydzień za patrzenie w monitor

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.