mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grzyb zadowolony z debiutu

Grzyb zadowolony z debiutu

W zakończonym w ostatnią niedzielę 68. Rajdzie Polski, rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, załoga Peugeot Sport Polska Rally Team - Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski – zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze w kategorii producentów.

Grzyb zadowolony z debiutu
Rajd Polski, przeniesiony w tym roku z czerwca na wrzesień, stanowił przedostatnią rundę rozgrywek w krajowym czempionacie. Nieco chłodniejsza aura nie zraziła kibiców, których liczne rzesze dopingowały zawodników rywalizujących na szutrowych nawierzchniach, impreza ta jest bowiem najbardziej lubianą rundą mistrzostw, zarówno przez kibiców, jak i samych zawodników. Tym razem ekipa Peugeot Sport Polska, w związku z zagranicznymi startami Bryana Bouffiera, była reprezentowana przez jedną załogę - Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego. Był to dla nich debiut w rajdzie o szutrowej nawierzchni za kierownicą Peugeot 207 Super 2000, jednak rozpoczęli rajd znakomicie, zajmując drugie miejsce podczas piątkowego prologu rozgrywanego na torze w Mikołajkach.

Sobotnie zmagania Grzegorz z Danielem rozpoczęli spokojnie, poszukując właściwych ustawień parametrów samochodu. Po wizycie w serwisie i niezbędnych poprawkach, załoga Peugeot osiągnęła najlepszy czas na piątym odcinku specjalnym, awansując na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Drobna awaria lewarka zmiany biegów na kolejnym "oesie" pociągnęła za sobą stratę czasową, ale już na kolejnej próbie - kończącym dzień wyścigu równoległym na torze w Mikołajkach - zawodnicy Peugeot Sport Polska uzyskali bardzo dobry, trzeci czas. Ostatecznie ukończyli dzień na 7. miejscu, niemniej różnice czasowe w czołówce były bardzo niewielkie.
 
W niedzielę zostało rozegranych sześć odcinków specjalnych, na których załoga Grzyb / Siatkowski zajęła się odrabianiem strat, osiągając trzy razy trzeci i dwa razy drugi czas. Ostatecznie ukończyła 68. Rajd Polski na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta – po przejechaniu niemal 120 kilometrów odcinków specjalnych różnica pomiędzy pierwszą i trzecią załogą na podium wyniosła jedynie 26,5 sekundy!

Ostatnią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Rajd Koszyc, rozgrywany w dniach 14-15 października na południu Słowacji, gdzie Bryan Bouffier będzie walczył o czwarty już tytuł Mistrza Polski, a Grzegorz Grzyb o miejsce na podium w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski w sezonie 2011.

“Przede wszystkim chcę podkreślić, że był to dla mnie w pewnym sensie debiut, ponieważ jechałem po szutrach po raz pierwszy samochodem z napędem na cztery koła" - mówił po rajdzie Grzegorz Grzyb. "Jak na debiut przystało zaczęliśmy jazdę ostrożnie, z kilometra na kilometr uczyłem się jednak samochodu, nabierając pewności i tempa. Szło nam bardzo dobrze, chociaż nie obyło się bez drobnej przygody; otóż pierwszego dnia złamał się nam lewarek zmiany biegów, co znacznie utrudniło ich zmianę. Na szczęście udało się dojechać bez dalszych przeszkód, a na serwisie usterka została szybko usunięta. Nie udało się wygrać, niemniej jechało się rewelacyjnie, stanęliśmy na podium i to jest najważniejsze” - dodał na zakończenie kierowca Peugeota.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Peugeot HX1 - odjechany koncept

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando