mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Grzyb zadowolony z debiutu

Grzyb zadowolony z debiutu

W zakończonym w ostatnią niedzielę 68. Rajdzie Polski, rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, załoga Peugeot Sport Polska Rally Team - Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski – zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze w kategorii producentów.

Grzyb zadowolony z debiutu
Rajd Polski, przeniesiony w tym roku z czerwca na wrzesień, stanowił przedostatnią rundę rozgrywek w krajowym czempionacie. Nieco chłodniejsza aura nie zraziła kibiców, których liczne rzesze dopingowały zawodników rywalizujących na szutrowych nawierzchniach, impreza ta jest bowiem najbardziej lubianą rundą mistrzostw, zarówno przez kibiców, jak i samych zawodników. Tym razem ekipa Peugeot Sport Polska, w związku z zagranicznymi startami Bryana Bouffiera, była reprezentowana przez jedną załogę - Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego. Był to dla nich debiut w rajdzie o szutrowej nawierzchni za kierownicą Peugeot 207 Super 2000, jednak rozpoczęli rajd znakomicie, zajmując drugie miejsce podczas piątkowego prologu rozgrywanego na torze w Mikołajkach.

Sobotnie zmagania Grzegorz z Danielem rozpoczęli spokojnie, poszukując właściwych ustawień parametrów samochodu. Po wizycie w serwisie i niezbędnych poprawkach, załoga Peugeot osiągnęła najlepszy czas na piątym odcinku specjalnym, awansując na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Drobna awaria lewarka zmiany biegów na kolejnym "oesie" pociągnęła za sobą stratę czasową, ale już na kolejnej próbie - kończącym dzień wyścigu równoległym na torze w Mikołajkach - zawodnicy Peugeot Sport Polska uzyskali bardzo dobry, trzeci czas. Ostatecznie ukończyli dzień na 7. miejscu, niemniej różnice czasowe w czołówce były bardzo niewielkie.
 
W niedzielę zostało rozegranych sześć odcinków specjalnych, na których załoga Grzyb / Siatkowski zajęła się odrabianiem strat, osiągając trzy razy trzeci i dwa razy drugi czas. Ostatecznie ukończyła 68. Rajd Polski na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta – po przejechaniu niemal 120 kilometrów odcinków specjalnych różnica pomiędzy pierwszą i trzecią załogą na podium wyniosła jedynie 26,5 sekundy!

Ostatnią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Rajd Koszyc, rozgrywany w dniach 14-15 października na południu Słowacji, gdzie Bryan Bouffier będzie walczył o czwarty już tytuł Mistrza Polski, a Grzegorz Grzyb o miejsce na podium w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski w sezonie 2011.

“Przede wszystkim chcę podkreślić, że był to dla mnie w pewnym sensie debiut, ponieważ jechałem po szutrach po raz pierwszy samochodem z napędem na cztery koła" - mówił po rajdzie Grzegorz Grzyb. "Jak na debiut przystało zaczęliśmy jazdę ostrożnie, z kilometra na kilometr uczyłem się jednak samochodu, nabierając pewności i tempa. Szło nam bardzo dobrze, chociaż nie obyło się bez drobnej przygody; otóż pierwszego dnia złamał się nam lewarek zmiany biegów, co znacznie utrudniło ich zmianę. Na szczęście udało się dojechać bez dalszych przeszkód, a na serwisie usterka została szybko usunięta. Nie udało się wygrać, niemniej jechało się rewelacyjnie, stanęliśmy na podium i to jest najważniejsze” - dodał na zakończenie kierowca Peugeota.

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.