mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Guardian Automotive w Bolesławcu

Guardian Automotive w Bolesławcu

Amerykański producent części dla motoryzacji - Guardian Automotive otrzymał zezwolenie na działalność w podstrefie Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest - Park”. Firma Guardian Automotive Poland zrealizuje inwestycję o wartości co najmniej 85,5 mln zł.

Guardian Automotive w Bolesławcu
Inwestycja obejmuje budowę nowej fabryki, w której produkowane będą części plastikowe dla branży motoryzacyjnej. Jak zapowiada dyrektor Enrique Martinez planowane zatrudnienie w bolesławieckim zakładzie wynosić będzie 240 osób, a docelowa wartość inwestycji 30 mln euro. Prace przy budowie nowego zakładu rozpoczną się w tym roku.

Guardian Automotive jest jednym ze 100 największych dostawców szkła samochodowego i światowym liderem w produkcji szkła i produktów wykończeniowych karoserii samochodowych. Swoje produkty firma projektuje i wytwarza w ponad dwudziestu ośrodkach na całym świecie. Znajdująca się w rękach prywatnych grupa Guardian Industries z główną siedzibą w Auburn Hills, w stanie Michigan, zatrudnia na całym świecie (w 20 krajach, na 5 kontynentach) ponad 19.000 pracowników. Guardian Industries rozpoczęło działalność jako Guardian Glass Company w roku 1932. Wtedy produkował szyby przednie dla przemysłu samochodowego. W roku 1970 otworzył pierwszą fabrykę szkła w Carleton, w stanie Michigan i rozpoczął produkcję szkła typu float. Od tej pory Guardian Industries uruchomił 23 nowe linie produkcji szkła typu float na całym świecie i otworzył 21 nowych fabryk. W latach 90. firma Guardian rozszerza także działalność w przemyśle samochodowym. Poprzez zakup Automotive Moulding Company of Warren w stanie Michigan oraz Lab Radio w Walencji, w Hiszpanii - zakładów zajmujących się produkcją samochodowych materiałów wykończeniowych Guardian znajduje się wśród 100 największych dostawców części samochodowych dla światowego przemysłu motoryzacyjnego.

Podstrefa Bolesławiec WSSE „Invest - Park” powstała w grudniu 2006 r. Leży na terenach Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która obejmuje obszar prawie 110 ha w północnej części Bolesławca. Niewątpliwym atutem Bolesławca jest jego położenie. Miasto leży przy głównych szlakach komunikacyjnych południowej Polski i centralnej Europy.

W Podstrefie Bolesławiec WSSE zainwestowało w 2008 r. roku dwóch inwestorów: firma Hoerbiger (przemysł motoryzacyjny) i polska firma Sacher (przemysł metalowy). Firma Hoerbiger już zakończyła budowę swojego zakładu.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.