mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Guardian Automotive w Bolesławcu

Guardian Automotive w Bolesławcu

Amerykański producent części dla motoryzacji - Guardian Automotive otrzymał zezwolenie na działalność w podstrefie Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest - Park”. Firma Guardian Automotive Poland zrealizuje inwestycję o wartości co najmniej 85,5 mln zł.

Guardian Automotive w Bolesławcu
Inwestycja obejmuje budowę nowej fabryki, w której produkowane będą części plastikowe dla branży motoryzacyjnej. Jak zapowiada dyrektor Enrique Martinez planowane zatrudnienie w bolesławieckim zakładzie wynosić będzie 240 osób, a docelowa wartość inwestycji 30 mln euro. Prace przy budowie nowego zakładu rozpoczną się w tym roku.

Guardian Automotive jest jednym ze 100 największych dostawców szkła samochodowego i światowym liderem w produkcji szkła i produktów wykończeniowych karoserii samochodowych. Swoje produkty firma projektuje i wytwarza w ponad dwudziestu ośrodkach na całym świecie. Znajdująca się w rękach prywatnych grupa Guardian Industries z główną siedzibą w Auburn Hills, w stanie Michigan, zatrudnia na całym świecie (w 20 krajach, na 5 kontynentach) ponad 19.000 pracowników. Guardian Industries rozpoczęło działalność jako Guardian Glass Company w roku 1932. Wtedy produkował szyby przednie dla przemysłu samochodowego. W roku 1970 otworzył pierwszą fabrykę szkła w Carleton, w stanie Michigan i rozpoczął produkcję szkła typu float. Od tej pory Guardian Industries uruchomił 23 nowe linie produkcji szkła typu float na całym świecie i otworzył 21 nowych fabryk. W latach 90. firma Guardian rozszerza także działalność w przemyśle samochodowym. Poprzez zakup Automotive Moulding Company of Warren w stanie Michigan oraz Lab Radio w Walencji, w Hiszpanii - zakładów zajmujących się produkcją samochodowych materiałów wykończeniowych Guardian znajduje się wśród 100 największych dostawców części samochodowych dla światowego przemysłu motoryzacyjnego.

Podstrefa Bolesławiec WSSE „Invest - Park” powstała w grudniu 2006 r. Leży na terenach Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która obejmuje obszar prawie 110 ha w północnej części Bolesławca. Niewątpliwym atutem Bolesławca jest jego położenie. Miasto leży przy głównych szlakach komunikacyjnych południowej Polski i centralnej Europy.

W Podstrefie Bolesławiec WSSE zainwestowało w 2008 r. roku dwóch inwestorów: firma Hoerbiger (przemysł motoryzacyjny) i polska firma Sacher (przemysł metalowy). Firma Hoerbiger już zakończyła budowę swojego zakładu.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando