Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gumowy biznes ma się dobrze

Gumowy biznes ma się dobrze

Producent opon Goodyear Tyre & Rubber Company poinformował o swoim znaczącym wzroście dochodów kwartalnych. Dochody z "gumowego interesu" ukształtowały się na poziomie 142 milionów dolarów (70 centów za akcję).

Gumowy biznes ma się dobrze

To najlepszy wynik amerykańskiego producenta od trzeciego kwartału z 1998 roku. Osiągnięte dochody ze sprzedaży netto związane są także z rokiem ubiegłym, kiedy to Goodyear zanotował kwartalne dochody w granicach 38 milionów w amerykańskiej walucie.

Tak wyrazisty wzrost dochodów można tłumaczyć przede wszystkim poprawioną wyceną produktów w każdej z firm oponiarskich, większej ilości wyprodukowanego dobra oraz sprzyjającą koniunkturą dla tego segmentu na rynku międzynarodowym.

W trzecim kwartale br. łącznie wyprodukowano 58,4 milionów sztuk opon, czyli o 1,8% więcej niż w roku ubiegłym (57,4 milionów). Również łączny dochód wszystkich firm w trzecim kwartale zanotował znaczny wzrost aż o 21,3% - 330$ milionów.

Według analityków firmy Goodyear hossa zysków z produkcji opon będzie kontynuowana także w czwartym kwartale, chociaż paradoksalnie możliwe jest sytuacja, że akcje mogą stracić na wartości w stosunku do wyników z trzeciej ćwiartki roku.

Czytaj także:
Hankook wybrał Węgry 2005-10-24

Tarnowski magazyn Dębicy 2005-10-20

Goodyear wyróżniony przez ADAC 2005-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj