mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gumowy biznes ma się dobrze

Gumowy biznes ma się dobrze

Producent opon Goodyear Tyre & Rubber Company poinformował o swoim znaczącym wzroście dochodów kwartalnych. Dochody z "gumowego interesu" ukształtowały się na poziomie 142 milionów dolarów (70 centów za akcję).

Gumowy biznes ma się dobrze

To najlepszy wynik amerykańskiego producenta od trzeciego kwartału z 1998 roku. Osiągnięte dochody ze sprzedaży netto związane są także z rokiem ubiegłym, kiedy to Goodyear zanotował kwartalne dochody w granicach 38 milionów w amerykańskiej walucie.

Tak wyrazisty wzrost dochodów można tłumaczyć przede wszystkim poprawioną wyceną produktów w każdej z firm oponiarskich, większej ilości wyprodukowanego dobra oraz sprzyjającą koniunkturą dla tego segmentu na rynku międzynarodowym.

W trzecim kwartale br. łącznie wyprodukowano 58,4 milionów sztuk opon, czyli o 1,8% więcej niż w roku ubiegłym (57,4 milionów). Również łączny dochód wszystkich firm w trzecim kwartale zanotował znaczny wzrost aż o 21,3% - 330$ milionów.

Według analityków firmy Goodyear hossa zysków z produkcji opon będzie kontynuowana także w czwartym kwartale, chociaż paradoksalnie możliwe jest sytuacja, że akcje mogą stracić na wartości w stosunku do wyników z trzeciej ćwiartki roku.

Czytaj także:
Hankook wybrał Węgry 2005-10-24

Tarnowski magazyn Dębicy 2005-10-20

Goodyear wyróżniony przez ADAC 2005-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Yaris - nowy silnik 1.5
Toyota Yaris - nowy silnik 1.5
Japońscy inżynierowie przygotowali nowe serce dla Yarisa, które zastąpi jednostkę napędową 1.33. Producent deklaruje, że w nowym silniku zużycie paliwa jest o 12 niższe w stosunku do odchodzącej konstrukcji.