mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gumpert Apollo bije rekord "ringu"

Gumpert Apollo bije rekord "ringu"

Samochód Gumpert Apollo Sport ustanowił na torze Nurburgring nowy rekord okrążenia dla auta dopuszczonego do ruchu drogowego. Uzyskał czas 7 minut 11,57 sekundy.

Gumpert Apollo bije rekord

Gumpert Apollo Sport był kierowany przez 26-letniego Floriana Grubera. Poprzedni rekord został ustanowiony przez Michaela Dutchinga, który jechał samochodem Donkervoort D8 RS06. Był on gorszy o około dwie sekundy.

Auto jest napędzane 700-konnym silnikiem V8 z podwójnym doładowaniem. Jednostka o pojemności 4,2 litra pochodzi od Audi. Dzięki niej auto może rozpędzić się do 360km/h, a jego sprint do 200km/h trwa 8,9 sekundy. Twórcą marki jest Roland Gumpert, który był wcześniej jednym z menedżerów Volkswagena. W 2004 postanowił stworzyć samochód dostosowany do bicia rekordów na toze, ale także do normalnej jazdy po mieście.

Po uzyskaniu dobrego czasu na Nordschleife samochód przejdzie szereg testów na publicznych drogach. Data pojawienia się w sprzedaży nie jest jeszcze znana.


Podobne wiadomości:

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na Nürburgringu

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na...

Samochody luksusowe 2015-07-08

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.