mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Gwarancja bieżnikowania

Gwarancja bieżnikowania

Michelin, jako pierwsza firma oponiarska, w 2010 roku wprowadził na polski rynek gwarancję bieżnikowania opon segmentu X Works, oferując bezpłatną wymianę karkasu, jeżeli zostanie on przebity lub zniszczony – przez co nie może być poddany bieżnikowaniu.

Gwarancja bieżnikowania

Opony segmentu X Works (dawniej zwane „Y”) wykorzystywane na placach budowy, w utrudnionym transporcie regionalnym do przewozu surowców lub odpadów są szczególnie narażone podczas eksploatacji na ryzyko uszkodzeń i zniszczenia. Podnosi to znacząco koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. „Zwiększone ryzyko uszkodzeń jest głównym powodem, dla którego użytkownicy powstrzymują się przed zainwestowaniem w dobrej jakości produkt, ponieważ boją się, że zostanie on szybko zniszczony” – komentuje Adam Kossakowski, Menedżer ds. Produktu Opony Ciężarowe Michelin Polska S.A.

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą oraz aby odpowiedzieć na oczekiwania użytkowników opon, firma Michelin zdecydowała o przedłużeniu gwarancji bieżnikowania na kolejny rok. Biorąc pod uwagę możliwości produkcyjne oraz dostępność karkasów spełniających wymagania do bieżnikowania w technologii MICHELIN Remix, gwarancja bieżnikowania zostaje przedłużona na opony MICHELIN 315/80 R 22.5 X Works XZY , X Works XDY, wyprodukowane w 2013 roku* i oddane do bieżnikowania MICHELIN Remix przed 31 grudnia 2015 roku.

Wysoka jakość opon Michelin umożliwia zaoferowanie dodatkowej usługi – „Gwarancji bieżnikowania”. Użytkownik kupując oponę Michelin dokonuje inwestycji w karkas najwyższej jakości. Gwarancja ta daje mu pewność, że będzie mógł skorzystać ze wszystkich etapów życia opony, a co za tym idzie maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji pojazdu w swojej firmie. W przypadku, gdy karkas nie nadaje się do bieżnikowania na skutek uszkodzenia mechanicznego (przebicie, przetarcie), czy też innego powodu, Michelin za darmo wymienia go, a użytkownik otrzymuje oponę MICHELIN Remix, płacąc tylko za samą usługę bieżnikowania.

Wystarczy zatem gdy wydarzy się sytuacja awaryjna zareklamować produkt w sieci serwisowej Michelin. Każdy karkas objęty gwarancją automatycznie jest w niej uwzględniany.

Oferta „Gwarancji bieżnikowania” Michelin daje pewność firmom, że możliwe jest bieżnikowanie opon w 100 proc. przypadków. Rozwiązanie to pozwala lepiej wykorzystać potencjał 4 żyć opon Michelin i obniżyć aż do 36 proc. koszty przejechanego kilometra.

Gwarancja bieżnikowania jest również ważna w odniesieniu do opon zamontowanych w nowych pojazdach ciężarowych stanowiących ich pierwsze wyposażenie. Zagospodarowanie zużytych karkasów zapewnione jest przez Michelin niwelując koszty recyklingu ponoszone przez użytkowników.

Polska jest czwartym po Francji, Hiszpanii i Niemczech krajem w Europie, w którym Michelin wprowadził gwarancję bieżnikowania.

„Gwarancja bieżnikowania Michelin to nie tylko zwrot kosztu karkasu nadającego się do bieżnikowania, ale przede wszystkim możliwość dalszego obniżania kosztów eksploatacji opony. Będąc w stu procentach pewnymi swojego produktu, postanowiliśmy przenieść tę pewność na kierowców, aby nie mieli już obaw przed zakupem opon najwyższej jakości” – powiedział Adam Kossakowski.

Dla jeszcze bardziej wymagających Użytkowników Michelin proponuje dodatkowo trwającą sześć miesięcy gwarancję na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, które uniemożliwią dalszą eksploatację opon z gamy X® Works™.

Ryzyko uszkodzenia opon w użytkowaniu drogowym i pozadrogowym znacznie wzrasta. Place budowy, drogi dojazdowe i szosa…Niewidoczne zagrożenia, zwiększające ryzyko przecięć i otarć opon, mogą czaić się wszędzie: w koleinach, wśród odłamków kamieni, metalowego złomu, gruzu itp. W tak trudnych warunkach wybór właściwych opon jest rzeczą niezwykle ważną.

Przy zakupie opon z gamy X® Works™ Michelin oferuje Gwarancję na Uszkodzenia na okres pierwszych sześciu miesięcy od daty ich zakupu. Dzięki Gwarancji na Uszkodzenia Michelin zwraca nowe opony w przypadku uszkodzenia opon w ciągu sześciu miesięcy od daty zakupu. Użytkownicy opon mogą zatem cieszyć się wszystkimi korzyściami z użytkowania opon MICHELIN X® Works™ (oszczędności, bezpieczeństwa i ochrony środowiska) bez martwienia się o ich ewentualne uszkodzenie.

Uzyskanie gwarancji jest niezwykle proste! Klienci muszą wypełnić i przesłać formularz rejestracyjny Gwarancji na Uszkodzenia, otrzymany podczas zakupu opon lub pobrany ze strony www.michelintransport.pl 


Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.