mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > HEWEA będzie produkować pojazdy komunalne

HEWEA będzie produkować pojazdy komunalne

Wrocławska spółka HEWEA, dostawca pojazdów użytkowych i hydrauliki siłowej postanowiła uruchomić produkcję i jeszcze w tym roku planuje rozpocząć budowę fabryki w Bykowie pod Wrocławiem.

HEWEA będzie produkować pojazdy komunalne

HEWEA Centrum Techniki Cargo za miesiąc powinna otrzymać potrzebne zezwolenia i rozpocząć budowę. Fabryka powstanie na około dwuhektarowej działce, położonej na gminnym Terenie Aktywności Gospodarczej, tuż przy drodze krajowej nr 8. Cały obiekt będzie miał ponad trzy tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Na 2,2 tysiąca metrów kwadratowych prowadzona będzie produkcja, a w pozostałej części znajdą się biura firmy.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze pojazdy opuszczą nowy zakład już w przyszłym roku. Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej będzie tu powstawało 200 pojazdów rocznie, a przy ich produkcji będzie pracowało 50 nowych pracowników.
HEWEA w budowę fabryki zainwestuje pięć milionów złotych, nie licząc zakupu działki w Bykowie. Inwestor swoje produkty chce skierować nie tylko do specjalistycznych firm zajmujących się zbiórką i selekcją odpadów, ale również do gmin.

W ubiegłym roku spółka odnotowała 25 milionów złotych obrotów oraz 700 tysięcy złotych zysku. Natomiast prognozy na ten rok przewidują 30 milionów złotych obrotów i 2 miliony złotych zysku.

HEWEA Centrum Techniki Cargo sp. z o.o. działa od 1988 roku. Zatrudnia około 30 pracowników i od początku swojej działalności związana jest z branżą pojazdów użytkowych. Jest wyłącznym dystrybutorem żurawi Fassi w Polsce. W 1995 roku, jako jedna z pierwszych firm w kraju, uzyskała uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do montażu żurawi przenośnych. Jest także wyłącznym dystrybutorem podnośników koszowych włoskiej firmy SOCAGE. Dla producentów krajowych eksportuje komponenty nadwozi służących do transportu kontenerów wielkogabarytowych o różnym przeznaczeniu, zestawy do opróżniania pojemników do selektywnej zbiórki odpadów oraz zestawy do transportu odpadów ze stacji przeładunkowych. W ofercie firmy są również elementy hydrauliki siłowej Hydrocar, kompresory śrubowe GHH, elementy nadwozi samochodów ciężarowych, zbiorniki paliwa. Firma świadczy także usługi serwisowe i montażowe. W ubiegłym roku spółka odnotowała 25 milionów złotych obrotów oraz 700 tysięcy złotych zysku. Natomiast prognozy na ten rok przewidują 30 milionów złotych obrotów i 2 miliony złotych zysku.


Przeczytaj także:

Elektryczne skutery z Wrocławia (2007-06-21)

BCC rozbuduje zakład pojazdów specjalnych (2007-05-29)

Światowe ciągniki spod Lublina (2007-06-19)

Pronar - z rozmachem w świat (2006-09-25)

Faymonville rekrutuje do nowej fabryki (2006-09-15)


 


Podobne wiadomości:

Elektryczne skutery z Wrocławia

Elektryczne skutery z Wrocławia

Aktualności 2007-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.