mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > HP 2 Enduro najlepszym motocyklem

HP 2 Enduro najlepszym motocyklem

Najnowszy produkt sezonu 2005 w stajni BMW wybrany został numerem 1 paryskiego salonu "Mondial du Deux Roues", który co dwa lata gromadzi wszystkich najważniejszych producentów motocykli na świecie.

Mimo, że sprzedaż nowego motocykla u dealerów motocyklowych BMW (Motorrad) ruszyła dopiero w zeszłym miesiącu, HP2 Enduro zdążył już zdobyć swoją pierwszą nagrodę. Jurorzy docenili jego innowacyjność, klarowność projektu i wzorową integrację nadwozia z elementami mechanicznymi. Wygląd motocykla zrobił wielkie wrażenie zarówno na jurorach, jak i na publiczności.

Wśród finalistów pokazu i konkurentów HP2 do głównej nagrody pretendowało osiem motocykli wystawionych przez renomowanych producentów – m.in. Kawasaki EN-6, Triumph Daytona 675 czy Yamaha R6. Jednak to HP2 zyskał najwyższe uznanie Stowarzyszenia Projektantów Motocykli (Motorcycle Design Associacion - MDA) zdobywając pierwsze miejsce. Współzałożyciel i przewodniczący MDA Glynn Kerr nie szczędził pochwał dla HP2: "Motocykl charakteryzuje się minimalistycznym stylem przywołującym na myśl Ducati, choć to nadal w każdym calu BMW. Jest idealnym przykładem na to, jak w sztuce użytkowej mniej może znaczyć więcej".

Z nowości technicznych w HP2 znaleźć można m.in. nowy system amortyzacji Air Damping System. W tylnym amortyzatorze nie ma ani sprężyny ani oleju, zamiast tego zawieszenie motocykla kontroluje system oparty na sprężonym powietrzu. Wśród innych nowatorskich rozwiązań znajduje się też odpinany uchwyt do mocowania tablicy rejestracyjnej i poziomica wbudowana w ramę, pozwalająca perfekcyjnie ustawić zawieszenie w każdej sytuacji.

HP2 Enduro prezentowany będzie na najbliższych najważniejszych europejskich salonach motocyklowych, m.in. na Motorcycle and Scooter show w Birmingham (od 29 października do 6 listopada); International Motocycle Exibition w Mediolanie (16-20 listopada) i 84 European Motorshow w Brukseli (między 12 a 22 stycznia 2006).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando