mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Häring – dalszy rozwój

Häring – dalszy rozwój

Niemiecki inwestor - firma Haering - producent podzespołów dla Porsche, Mercedesa i BMW rozbuduje zakład w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki inwestycji o wysokości 196 mln złotych, powstanie najnowocześniejszy w Europie zakład produkcji części toczonych.

Häring – dalszy rozwój

W Piotrkowie Häring prowadzi działalność gospodarczą już od 3 lat, jednak planuje rozbudować zakład poprzez pozyskanie nowoczesnego parku maszynowego i wprowadzenie nowych technologii. Do tego celu zamierza podwoić powierzchnię produkcyjną, co ma nastąpić do połowy roku 2006. Häring będzie dzierżawił nieruchomość o łącznej powierzchni 11,6 ha.

Firma Häring Polska Sp. z o. o. uzyskała zezwolenie na działalność gospodarczą w Podstrefie Piotrków Trybunalski, w nowo utworzonym Kompleksie III. Łączne nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 196 mln zł i zostaną poniesione do końca 2011 r. Docelowo do 2011 roku zatrudnienie znajdzie co najmniej 300 osób. Szacuje się, że zatrudnienie wzrośnie także u poddostawców Haeringa.

Firma Haering słynie z produkcji wysokoprecyzyjnych części toczonych, a także specjalizuje się w obróbce materiałów bardzo ciężko obrabialnych. Wytwarza wielkoseryjne precyzyjne części toczone m.in. dla koncernów Mercedes-DaimlerChrysler, Bosch Group, Volkswagen-Audi. Zakład posiada jeden z najnowocześniejszych w Europie park maszyn w tym szlifiernię kształtowych narzędzi skrawających.

Przeczytaj także:

Sirmax w podstrefie Kutno (2005-10-03)

Hutchinson w Łodzi (2005-08-11)


Podobne wiadomości:

Hutchinson w Łodzi

Hutchinson w Łodzi

Aktualności 2005-08-11

Sirmax w podstrefie Kutno

Sirmax w podstrefie Kutno

Aktualności 2005-10-03

Komentuj:

~marek dwa 2009-11-29

buhaha nieźle marek napisałeś nie pisz pierdół że zapłacili !!!!!!!!!!

~marek 2009-06-10

mnie zaplacili wszystko i nie mialem problemów ,dlatego ich lubie...

~kosmo 2006-09-16

Nie znam sprawy, ale wiem, ze wiele prac przy budowie bylo wykonywanych niedbale. Jesli ktos komus jest winien jakies pieniadze wg polskiego prawa moze je odzyskiwac poprzez sad, a jesli tego nie robi tylko pisze takie komentarze to tylko o czyms swiadczy. Koszt budowy calego zakladu to koszt kilku przecietnych maszyn z zakladu, ktorych mamy grubo ponad setke, tak wiec sukcesu finansowego na pewno nie zadzwdzieczamy ostremu traktowaniu niepowaznych wykonawcow.

~ACER 2006-08-02

To miło że zakład tak dobrze sobie radzi, ale firma ta była jedyną firmą która nie zapłaciła mi wszystkich zakontraktowanych pieniędzy podczas budowy tego pięknego zakładu. Oczywiście mieli baaaardzo dużo zastrzeżeń do wykonanych prac, tylko czemu nie mieli zastrzeżeń do prac dodatkowych za które niejako miałem odzyskać pieniądze określone w umowie. Wiem, że takich jak ja było więcej. Może jest to metoda na sukces finansowy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.