mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Haering inwestuje 120 mln euro

Haering inwestuje 120 mln euro

Firma Haering Polska rozpoczęła działalność produkcyjną w Piotrkowie Trybunalskim w styczniu 2002 roku. Dzisiaj firma zatrudnia prawie 540 osób. Liczba ta ma wzrosnąć w czasie kilku lat do 1000 osób.

Haering inwestuje 120 mln euro

Do chwili obecnej firma zainwestowała w Polsce 52 miliony EUR, z tego w ŁSSE w Piotrkowie Trybunalskim na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy ponad 20 mln EUR. Docelowo inwestycje mają zamknąć się kwotą przeszło 120 mln EUR. Wybudowane zostaną nowe oddziały, m.in. hartownia, galwanizernia, spawalnia laserowa.

W nowo wybudowanym zakładzie rozpoczęto produkcję precyzyjnych części metalowych dla przemysłu samochodowego. Specjalnością firmy są części do układów wtryskowych silników benzynowych oraz diesli, podzespoły do układów hamulcowych oraz do skrzyń biegów. Do grona klientów Haeringa zaliczają się tacy potentaci jak Bosch czy Conti-Teves. Detale powstające w Piotrkowie montowane są praktycznie we wszystkich czołowych markach samochodów (m.in. Mercedes, BMW, Audi, VW, Volvo).

Przedsiębiorstwo jest polskim pododdziałem grupy Haering, będącej światowym liderem w branży obróbki skrawaniem. W roku 2005 firma Haering Polska uzyskała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W tymże roku ruszyła rozbudowa istniejących hal produkcyjnych na terenach przyległych do obecnego zakładu. W sierpniu rozbudowa została zakończona. W jej efekcie powstał nowoczesny zakład o powierzchni 21 tys. m2, przeznaczonych pod produkcję. "W chwili obecnej następuje transfer nowoczesnych technologii z zagranicy (nowe, zautomatyzowane maszyny, zrobotyzowane linie technologiczne), przy użyciu których produkowany będzie znacznie bardziej urozmaicony asortyment części do podzespołów samochodowych najnowszej generacji" - Jacek Gałek dyrektor Haering Polska. 

Firma zamierza również utworzyć własną szkołę, w której kształcić będzie przyszłych pracowników. "Znajdą się w niej najnowocześniejsze maszyny oraz urządzenia - takie same jak te, których używamy do produkcji" - dodaje dyrektor Gałek. W czasie programu szkoleniowego, trwającego dwa lata, uczniowie nabędą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną z dziedziny obróbki skrawaniem, mechatroniki, automatyki i elektryki. Nauczanie ukierunkowane będzie również na języki obce oraz informatykę.

Dodatkowo Anton Haering właściciel firmy zainwestował w Piotrkowie Trybunalskim w lotnisko a dokładnie w utwardzony asfaltowy pas startowy długości 1200 metrów. Piotrkowskie lotnisko stało się miejscem międzylądowań samolotów kategorii dyspozycyjnej. Ląduje tutaj także swoim samolotem sam Haering, który jak mówi ma teraz szybkie połączenie między firmą macierzystą w Niemczech a nową inwestycją w Piotrkowie Trybunalskim.

Przez pewien okres czasu Grupa Haering rozważała przeniesienie inwestycji do Chin, jednak bardzo dobre wyniki finansowe firmy, dobrze układająca się współpraca z lokalnymi władzami oraz uzyskanie zezwolenia na działalność w ŁSSE przesądziły o pozostaniu w Piotrkowie Trybunalskim.

Przeczytaj także:

Häring - dalszy rozwój (2005-12-05)

Rekordowy rok w ŁSSE (2006-01-03)

Eaton Truck Components w biegu (2006-01-19)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części (2005-03-03)


 


Podobne wiadomości:

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z...

Aktualności 2005-03-03

Komentuj:

~szkudnik 2009-01-24

Firma upada szybciej niz pijak na ulicy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.