mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hamilton w NASCAR

Hamilton w NASCAR

Już jutro (14 czerwca 2011 r.) na legendarnym torze wyścigowym Watkins Glen International (USA) Mobil 1 organizuje spotkanie Lewisa Hamiltona, Mistrza Świata Formuły 1 oraz Tonyego Stewarta, dwukrotnego mistrza NASCAR Sprint Cup Series.

Hamilton w NASCAR
Podczas wydarzenia, które podkreśli ponad 30-letnią obecność Mobil 1 na torach wyścigowych, kierowcy zamienią się samochodami i sprawdzą swoje umiejętności na torze. Lewis Hamilton zasiądzie za kierownicą Chevroleta Impali Mobil 1/Office Depot nr 14, którym na co dzień ściga się Tony Stewart. Natomiast Stewart wyjedzie na tor bolidem Vodafone McLaren Mercedes MP4-23. Kierowcy pokonają jedno okrążenie o długości 3,4 mili, które składa się z 11 zakrętów.

„Za kierownicą aut wyścigowych spędzam dużo czasu, ale nigdy nie prowadziłem samochodu wyścigowego serii NASCAR, takiego jak Chevrolet” – mówi Lewis Hamilton. „Tony i ja będziemy się świetnie bawić i pokażemy dobre przedstawienie. Amerykańscy fani wyścigów są bardzo entuzjastyczni jeżeli chodzi o sporty motorowe, dlatego mam nadzieję, że wielu z nich pojawi się na torze, aby zobaczyć to z bliska. Tor Watkins Glen International jest również ważny dla naszego zespołu, ponieważ tutaj McLaren wraz z Emersonem Fittipaldim, zdobył tytuł Mistrza Świata Kierowców i Konstruktorów w 1974 roku”.

“Kiedy bierzesz udział w wyścigach tak długo jak ja, ciągle szukasz nowych doświadczeń” – mówi Tony Stewart, dwukrotny mistrz świata serii wyścigów NASCAR Sprint Cup. „Zamiana samochodu z Lewisem Hamiltonem to na pewno jedna z takich okazji. Doceniam pracę jaką wykonuje Lewis oraz kierowcy i zespoły Formuły 1. Jazda za kierownicą bolidu F1 oraz oglądanie poczynań Lewisa w samochodzie serii NASCAR będą dla mnie bardzo ekscytujące”.
Tematy w artykule: F1 Lewis Hamilton NASCAR Mobil 1

Podobne wiadomości:

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.