mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hankook wybrał Węgry

Hankook wybrał Węgry

Koreański koncern Hankook Tire zdecydował się na budowę fabryki opon na Węgrzech. O wartą pół miliarda euro inwestycję zabiegała także Słowacja, wcześniej z rozgrywek wypadła Polska i Czechy.

Będzie to pierwsza inwestycja koreańskiego producenta opon w Europie. Początkowo szefowie Hankook’a byli skłonni wybudować fabrykę na Słowacji, która proponowała pokrycie aż 21% kosztów inwestycyjnych. Rozmowy jednak przerwano, ponieważ rząd w Bratysławie nie zaakceptował oferty złożonej przez ministra gospodarki – Pavola Rusko.

Dlatego też postanowiono, że fabryka powstanie właśnie na Węgrzech. Wkrótce ma zostać podpisana umowa z rządem. Według zapewnień i wyliczeń Koreańczyków w nowej fabryce znajdzie pracę 1 600 osób. Niestety nie wiadomo jaką ofertę przedłożyły szefom Hankook’a władze węgierskie. Eksperci twierdzą, że prawdopodobnie Węgrzy zaproponowali więcej gotówki niż upustów industrialnych.

To nie pierwsza inwestycja firm oponiarskich nad Balatonem. W maju br. japoński Bridgestone zapowiedział, że wybuduje wartą 190 milionów euro całkowicie zautomatyzowaną fabrykę opon do samochodów osobowych i dostawczych. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku, a początek produkcji przewidziano na rok 2008.

Powiązane:
Hankook na Słowacji? 2005-05-05
Polska bez Hankooka 2005-05-09
Bridgestone wybrał Węgry 2005-05-13

Tematy w artykule: opony opony Hankook

Podobne wiadomości:

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross