Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hannawald szybszy od Dudka

Hannawald szybszy od Dudka

Sven Hannawald, rywal Adama Małysza ze skoczni narciarskich, idzie teraz w ślady swojego największego konkurenta z przeszłości. Na początek zmierzył się jednak z innym polskim sportowcem - Jerzym Dudkiem - i dwukrotnie go pokonał.

Hannawald szybszy od Dudka
Po wakacyjnej przerwie powróciła międzynarodowa seria w randze wyścigowych mistrzostw Polski Volkswagen Castrol Cup. W miniony weekend odbyły się dwa wyścigi na czeskim torze Autodrom Most, które otworzyły drugą połowę sezonu.

Już w pierwszym z dwóch wyścigów nie mogliśmy narzekać na nudę. Po kolizjach na pierwszym zakręcie i kilku okrążeniach za samochodem bezpieczeństwa oglądaliśmy koncert jazdy Robertasa Kupcikasa. Z kolei za plecami Litwina toczyła się pasjonująca walka o pozycje 2-6, z której zwycięsko wyszli Jeffrey Kruger i Maciek Steinhof. Pierwszy bieg zakończył się rozczarowaniem dla startującego z drugiego pola Krystiana Korzeniowskiego. Jego samochód został uszkodzony w kolizji już na pierwszym zakręcie.

W niedzielnym wyścigu na 4,2-kilometrowej pętli w Moście obyło się bez wypadków, aczkolwiek walka między zawodnikami była niesamowicie zacięta. Nitka czeskiego toru jest bardzo wąska i naszpikowana zakrętami, co sprawiło, że na każdym z 13 okrążeń mieliśmy mnóstwo walki zderzak w zderzak, błotnik w błotnik.

W drugim biegu Kupcikas ponownie ruszał z pierwszego pola, ale tym razem Litwin musiał się mocniej napracować, by dowieźć prowadzenie do mety. Krystian Korzeniowski tym razem wystartował lepiej niż w sobotę i niemal zrównał się z Robertasem. Chrapkę na objęcie prowadzenia miał także Jeffrey Kruger, który ruszył jeszcze lepiej niż Korzeniowski i był bliski wyprzedzenia czołowej dwójki. Walkę pierwszej trójki świetnie wykorzystał Jan Kisiel. Kierowca Golfa z numerem dwa popisał się wyścigowym sprytem i wbił się za Kupcikasa. Na kolejnym okrążeniu trzeci Korzeniowski spadł za Krugera. Lidera pucharu zaciekle ścigali Kisiel i Kruger, jednak ostateczna kolejność nie uległa już zmianie.

W nieoficjalnym pojedynku gwiazd sportu Jerzy Dudek dwukrotnie musiał uznać wyższość Svena Hannawalda. Były niemiecki skoczek w pierwszym wyścigu zajął świetną dziesiątą lokatę, Jerzy Dudek niestety zbyt mocno opóźnił hamowanie do ostatniego zakrętu przed prostą startową i wypadł poza tor. W niedzielę Sven Hannawald zaliczył kolejny solidny występ. Niemiec doprowadził swojego Golfa na 15. pozycji. Jerzy Dudek musiał zadowolić się 18. lokatą.

- Świetnie się bawiłem za kierownicą Golfa, mimo że było tak niesamowicie gorąco. Startowałem z dalszej pozycji i udało mi się wyprzedzić kilku zawodników. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie i sporo radości. Dużo się nauczyłem przez ten weekend - powiedział po niedzielnym wyścigu Hannawald.

Kolejna runda Volkswagen Castrol Cup odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2014 r. na torze Slovakia Ring niedaleko Bratysławy.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.