mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hannawald szybszy od Dudka

Hannawald szybszy od Dudka

Sven Hannawald, rywal Adama Małysza ze skoczni narciarskich, idzie teraz w ślady swojego największego konkurenta z przeszłości. Na początek zmierzył się jednak z innym polskim sportowcem - Jerzym Dudkiem - i dwukrotnie go pokonał.

Hannawald szybszy od Dudka
Po wakacyjnej przerwie powróciła międzynarodowa seria w randze wyścigowych mistrzostw Polski Volkswagen Castrol Cup. W miniony weekend odbyły się dwa wyścigi na czeskim torze Autodrom Most, które otworzyły drugą połowę sezonu.

Już w pierwszym z dwóch wyścigów nie mogliśmy narzekać na nudę. Po kolizjach na pierwszym zakręcie i kilku okrążeniach za samochodem bezpieczeństwa oglądaliśmy koncert jazdy Robertasa Kupcikasa. Z kolei za plecami Litwina toczyła się pasjonująca walka o pozycje 2-6, z której zwycięsko wyszli Jeffrey Kruger i Maciek Steinhof. Pierwszy bieg zakończył się rozczarowaniem dla startującego z drugiego pola Krystiana Korzeniowskiego. Jego samochód został uszkodzony w kolizji już na pierwszym zakręcie.

W niedzielnym wyścigu na 4,2-kilometrowej pętli w Moście obyło się bez wypadków, aczkolwiek walka między zawodnikami była niesamowicie zacięta. Nitka czeskiego toru jest bardzo wąska i naszpikowana zakrętami, co sprawiło, że na każdym z 13 okrążeń mieliśmy mnóstwo walki zderzak w zderzak, błotnik w błotnik.

W drugim biegu Kupcikas ponownie ruszał z pierwszego pola, ale tym razem Litwin musiał się mocniej napracować, by dowieźć prowadzenie do mety. Krystian Korzeniowski tym razem wystartował lepiej niż w sobotę i niemal zrównał się z Robertasem. Chrapkę na objęcie prowadzenia miał także Jeffrey Kruger, który ruszył jeszcze lepiej niż Korzeniowski i był bliski wyprzedzenia czołowej dwójki. Walkę pierwszej trójki świetnie wykorzystał Jan Kisiel. Kierowca Golfa z numerem dwa popisał się wyścigowym sprytem i wbił się za Kupcikasa. Na kolejnym okrążeniu trzeci Korzeniowski spadł za Krugera. Lidera pucharu zaciekle ścigali Kisiel i Kruger, jednak ostateczna kolejność nie uległa już zmianie.

W nieoficjalnym pojedynku gwiazd sportu Jerzy Dudek dwukrotnie musiał uznać wyższość Svena Hannawalda. Były niemiecki skoczek w pierwszym wyścigu zajął świetną dziesiątą lokatę, Jerzy Dudek niestety zbyt mocno opóźnił hamowanie do ostatniego zakrętu przed prostą startową i wypadł poza tor. W niedzielę Sven Hannawald zaliczył kolejny solidny występ. Niemiec doprowadził swojego Golfa na 15. pozycji. Jerzy Dudek musiał zadowolić się 18. lokatą.

- Świetnie się bawiłem za kierownicą Golfa, mimo że było tak niesamowicie gorąco. Startowałem z dalszej pozycji i udało mi się wyprzedzić kilku zawodników. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie i sporo radości. Dużo się nauczyłem przez ten weekend - powiedział po niedzielnym wyścigu Hannawald.

Kolejna runda Volkswagen Castrol Cup odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2014 r. na torze Slovakia Ring niedaleko Bratysławy.

Podobne wiadomości:

Premiera Volskwagena TRISTAR

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Volkswagen TRISTAR to wściekło pomarańczowy terenowy pickup, który wszędzie Cię zawiezie, udźwignie ciężkie i duże przedmioty, a nawet zrobi Ci kawę.

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando