mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hattrick Sebastiena Loeba

Hattrick Sebastiena Loeba

Francuz Sebastien Loeb (Citroen) zdobył po raz trzeci w karierze tytuł mistrza świata WRC pomimo że jak się okazało decydujący o losach tytułu Rajd Australii odbywał się kilkanaście tysięcy kilometrów od domu Francuza w którym Loeb leczy swoją kontuzję.

Kierowca Citroena Xsara WRC pięć tygodni temu złamał rękę co uniemożliwiło mu start w ostatnich dwóch rajdach w Turcji i Australii. Dzięki sporej 35-punktowej przewadze w klasyfikacji rajdu wypracowanej podczas obecnego sezonu Francuz był głównym pretendentem do tytułu.

Mimo to absencja Loeba, dawała nadzieję na odrobienie strat punktowych jego najgroźniejszemu rywalowi, Marcusowi Groenholmowi (Ford). Finowi udało się zatryumfować w Turcji jednak na Antypodach popełnił poważny błąd zaliczając na odcinku dachowanie. Ostatecznie kierowca Forda Focusa WRC ukończył zawody na piątym miejscu.

Dzięki tej wpadce Groenholma, Sebastien Loeb mógł cieszyć się z trzeciego tytułu rajdowego mistrza świata zdobytego pod rząd.

Tryumfatorem rajdu Australii został inny z kierowców Forda, Fin Mikko Hirvonen. Drugie miejsce zajął kierowca Subaru, Peter Solberg, zaś ostatnie miejsce na podium przypadło Manfredowi Stohl jadącemu Peugeotem 307 WRC.