mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Heidfeld: "Wypadek, to moja wina"

Heidfeld: "Wypadek, to moja wina"

Wypadek podczas 1. treningu przed Grand Prix Chin może kosztować zespół Lotus Renault GP nie tylko utratę czasu potrzebnego na naprawę, ale także pozbycie się jedynego, nowego, przedniego skrzydła, które team miał na wyposażeniu.

Heidfeld:
Niemiecki kierowca tuż po zanotowaniu swojego najlepszego czasu przejazdu podczas 1. treningu na torze pod Szanghajem, najechał na tarki zakrętu nr 10 i wypadł z trasy, uszkadzając dodatkowo nowo zaprojektowany specjalnie na to Grand Prix nos w bolidzie R31. "To był mój błąd" - przyznaje z pokorą Heidfeld. "Najechałem tylnym kołem na tarki, postawiło mnie bokiem i wypadłem z toru" - opisuje swoje przygody zastępca Roberta Kubicy. Kierowca próbował ochronić bolid przed uderzeniem, ale ta sztuka mu się nie udała, delikatnie przytulając się do bandy. "Takie rzeczy mogą się zdarzyć, jeśli jedziesz na limicie" - mówi Niemiec. "Jestem zły na siebie, bo do tego czasu wszystko funkcjonowało perfekcyjne."

Najpoważniejsze skutki tego wypadku mogą dopiero nastąpić. "Najbardziej wkurzające jest to, że przednie skrzydło nadaje się na śmietnik. Niestety było to nasze jedyne, nowe skrzydło, przygotowane na ten wyścig. Teraz będę musiał wrócić do starszej specyfikacji bolidu" - zakończył sfrustrowany kierowca francuskiej ekipy.

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Kiedy wypadek, a kiedy kolizja?

Kiedy wypadek, a kiedy kolizja?

Przepisy i prawo jazdy 2015-11-10

Komentuj:

aaa 2011-04-15

Gdyby przygotowano skrzydła dla obu kierowców traktując Rosjanina tak samo, można by teraz zdecydować który z nich pojedzie z nową konstrukcją. A tak nie ma jej żaden :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross