mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hella wśród 20 najlepszych

Hella wśród 20 najlepszych

Producent i dostawca samochodowych części Hella KG Hueck & Co. z Lippstadt zalicza się do 20 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw Niemiec.

Hella wśród 20 najlepszych

Taki jest wynik ekskluzywnej ankiety magazynu Handelsblatt "Junge Karriere" (nr 3, marzec 2004) przeprowadzonej w 250 przedsiębiorstwach przemysłowych, na 20 uniwersytetach i w innych, nieuniwersyteckich ośrodkach naukowo-badawczych. Do klasyfikacji zaliczano ocenę image'u przedsiębiorstwa, a także prowadzonych działań badawczo-rozwojowych (a więc także liczbę pracowników, wysokość nakładów na badania, zakres i liczbę dziedzin działalności).

Aktualnie wprowadzanymi na rynek innowacjami tego producenta oświetlenia i elektroniki są reflektorowe systemy doświetlania zakrętów, które Hella zdążyła już opracować i wdrożyć dla ośmiu różnych producentów samochodów. Kwestią bliskiej już przyszłości są system AFS (Advanced Frontlighting System, zaawansowany system oświetlenia czołowego) oraz reflektory główne, w których rolę źródeł światła odgrywają diody świetlne.

W dziedzinie elektroniki do najnowszych innowacji zalicza się inteligentny czujnik stanu akumulatora. Czujnik ten o wielkości znaczka pocztowego mierzy nieprzerwanie natężenie i napięcie prądu oraz temperaturę akumulatora, po czym dane te przekazuje do sterownika zarządzającego energią. Dzięki temu, nawet jeśli samochód jest wyposażony we wszystkie możliwe obecnie systemy bezpieczeństwa, komfortu i wsparcia, nieprzerwane i niezawodne zasilanie w prąd jest pewne. W dalszej przyszłości rolę głównych innowacji odgrywać będą systemy wsparcia kierowcy, jak np. Lane Departure Warning (system ostrzegania o zjeżdżania z pasa ruchu), układ rozpoznawania martwego kąta, kamery do wsparcia cofania i systemy podczerwonego widzenia nocnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross