mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Herb Porsche ma 50 lat

Herb Porsche ma 50 lat

Znak firmowy podbija serca fanów na całym świecie

Pół wieku minęło od chwili, gdy Ferry Porsche narysował na serwetce w pewnej nowojorskiej restauracji pierwszy projekt herbu, który miał zdobić jako znak firmowy samochody sportowe ze Stuttgartu – Zuffenhausen.

Logo ze swoimi sześcioma stylizowanymi rogami jeleni na złotym tle i czarno-czerwonmi poprzecznymi pasami przypomina on wyraźnie herb byłego landu Wirtenbergia-Hohenzollern. W centrum, jako symbol siedziby Porsche – Stuttgartu – pręży się skaczący czarny koń, obecny również w herbie miasta. Nad tym wszystkim króluje nazwa Porsche.

Pierwszy samochód sportowy typu 356 z nowym herbem na kierownicy został wyprodukowany w 1952r. Przedtem o przynależności do rodziny Porsche świadczył jedynie prosty napis z przodu bagażnika. Trzy lata później herb pojawił się także na uchwycie pokrywy przedniego bagażnika. Przy późniejszych modelach zrezygnowano z uchwytu, ale herb umieszczany jest nadal w tym samym miejscu, jako znak rozpoznawczy samochodów sportowych z Zuffenhausen.

Emblemat Porsche stał się jednym z najsławniejszych znaków firmowych na świecie. Jest on symbolem mitu i wyrazem fascynacji, jaką nieustannie budzą auta tej marki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?