mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hiluxom wulkan nie straszny

Hiluxom wulkan nie straszny

Toyota Hilux nie zlękła się islandzkiego wulkanu Eyjafjallajökull, którego wybuchy na kilka dni zablokowały niebo nad europejskim kontynentem.

Hiluxom wulkan nie straszny
Pick-up Toyoty, ten sam który jako pierwszy pokonał Arktykę docierając w 2007 roku do Bieguna Północnego, zapewnił doskonały transport naukowcom, którzy ścigali się z wulkanem ratując sprzęt pomiarowy przed skutkami wybuchu wynoszącego chmurę pyłów na wysokość 10.000 m nad poziom morza.

Kilka dni po przebudzeniu wulkanu Eyjarfjallajökull, 25 marca, dwa pickupy Hilux zawiozły grupę specjalistów z Islandzkiego Biura Meteorologicznego (Icelandic Met Office) do kilku oddalonych stacji, rozmieszczonych na wulkanie i w jego pobliżu, by zainstalować i wymienić urządzenia pomiarowe. Urządzenia te służą do monitorowania ruchów magmy wewnątrz wulkanu, co jest niezbędne dla przewidywania natężenia i czasu trwania erupcji.

Użyte w tej misji dwa pickupy Toyota Hilux, identyczne z tymi, które w 2007 roku pokonały Magnetyczny Biegun Północny, były modyfikowane przez specjalistów Arctic Trucks w celu przystosowania do ekstremalnie trudnych warunków atmosferycznych i terenowych panujących na Islandii. Wyposażone w ogromne 38-calowe, niskociśnieniowe opony, Hiluxy mają zdolność sprostania wszelkim wyzwaniom, jakie stawia pojazdom droga prowadząca przez śnieg i lód ku ognistemu sercu potężnego wulkanu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Hilux Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Hilux

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Aktualności 2017-01-12

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

~zen 2010-04-26

no fajnie. w 1997 jak byłem na Islandii na kontrakcie, to "nasza" służbowa Łada Niva, też miała takie kapcie. nie wiem jak obecnie, ale w zeszłym wieku tylko motory miały seryjne gumy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda CX-5 w nowej odsłonie
Mazda CX-5 w nowej odsłonie
Nowy wygląd nawiązujący do większej CX-9 i sprawdzone silniki, to wizytówki Mazdy CX-5, która zadebiutowała na targach w Los Angeles. Europejska wersja pojawi się za pewne w pierwszej połowie 2017 roku.