mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hiluxom wulkan nie straszny

Hiluxom wulkan nie straszny

Toyota Hilux nie zlękła się islandzkiego wulkanu Eyjafjallajökull, którego wybuchy na kilka dni zablokowały niebo nad europejskim kontynentem.

Hiluxom wulkan nie straszny
Pick-up Toyoty, ten sam który jako pierwszy pokonał Arktykę docierając w 2007 roku do Bieguna Północnego, zapewnił doskonały transport naukowcom, którzy ścigali się z wulkanem ratując sprzęt pomiarowy przed skutkami wybuchu wynoszącego chmurę pyłów na wysokość 10.000 m nad poziom morza.

Kilka dni po przebudzeniu wulkanu Eyjarfjallajökull, 25 marca, dwa pickupy Hilux zawiozły grupę specjalistów z Islandzkiego Biura Meteorologicznego (Icelandic Met Office) do kilku oddalonych stacji, rozmieszczonych na wulkanie i w jego pobliżu, by zainstalować i wymienić urządzenia pomiarowe. Urządzenia te służą do monitorowania ruchów magmy wewnątrz wulkanu, co jest niezbędne dla przewidywania natężenia i czasu trwania erupcji.

Użyte w tej misji dwa pickupy Toyota Hilux, identyczne z tymi, które w 2007 roku pokonały Magnetyczny Biegun Północny, były modyfikowane przez specjalistów Arctic Trucks w celu przystosowania do ekstremalnie trudnych warunków atmosferycznych i terenowych panujących na Islandii. Wyposażone w ogromne 38-calowe, niskociśnieniowe opony, Hiluxy mają zdolność sprostania wszelkim wyzwaniom, jakie stawia pojazdom droga prowadząca przez śnieg i lód ku ognistemu sercu potężnego wulkanu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Hilux Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Hilux

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

~zen 2010-04-26

no fajnie. w 1997 jak byłem na Islandii na kontrakcie, to "nasza" służbowa Łada Niva, też miała takie kapcie. nie wiem jak obecnie, ale w zeszłym wieku tylko motory miały seryjne gumy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando