mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hirvonen: "Tytuł chyba nam przepadł"

Hirvonen: "Tytuł chyba nam przepadł"

To, że Ford nie może pokonać Citroena w tegorocznym sezonie WRC, zawdzięcza tylko sobie. Nie wykorzystuje błędów przeciwników, a do tego popełnia masę swoich. Lider zespołu Mikko Hirvonen przyznał w ostatnim z wywiadów, że jego team ma niewielkie szanse na zdobycie tytułu w tym roku.

Hirvonen:
Najlepszym przykładem tego, że w Fordzie nie wszystko funkcjonuje jak w markowym, szwajcarskim zegarku pokazała ostatnia eliminacja w Argentynie. Po błędzie Sebastiena Ogiera, Hirvonen był na dobrej drodze do wywalczenia kompletu punktów. Musiał jednak pogodzić się z porażką, bo znó fenomenalną formą błysną Sebastien Loeb. Siedmiokrotny mistrz świata w Citroenie był szybszy na mecie od Fina o 2,4 s. Mimo, że pierwszego dnia otrzymał karę 1 minuty.

"Kiedy po starcie do ostatniego odcinka przytrafiło mi się kilka drobnych błędów, było dla mnie jasne, że nie wygram tego rajdu" - przyznał szczerze Mikko Hirvonen. "Jasne, że drugie miejsce to też dobry wynik. W końcu przywiozłem sporo punktów, ale musimy zacząć zwyciężać w rajdach, by w jakimś stopniu utrzymać szanse na wywalczenie tytułu" - dodał Fin.

Kolega z drużyny Hirvonena, Jari-Matti Latvala rozpoczął batalię w Argentynie z wysokiego C, prowadząc po pierwszym etapie z przewagą 18,2 s. nad drugim zawodnikiem. Sobota również przebiegała pomyślnie dla 26-letniego Fina. Jednak do momentu, kiedy jego Fiesta RS WRC uderzyła w kamień. Latvala zdemolował przednią oś i musiał skorzystać z SupeRally, co całkowicie przekreśliło szansę na wygraną jego i zespołu Forda.

"To strasznie roczarowujące, kiedy prowadzisz i nagle wszystko obraca się o 180 stopni" - rozpaczał Latvala na mecie w Argentynie. "To był rozczarowujący weekend dla nas wszystkich. Mogliśmy osiągnąć znacznie więcej. Tym bardziej, że byliśmy szybcy na szutrowych odcinkach i asfaltowych łącznikach. Niestety za mocno cisnęliśmy i w konsekwencji straciliśmy przez to wiele cennego czasu. Musimy być bardziej systematyczni" - powiedział wówczas Latvala.

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.