mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Historyczny sukces Mazdy

Historyczny sukces Mazdy

Tak dużo Mazda na polskim rynku w jednym miesiącu jeszcze nie sprzedała. 790 lipcowych rejestracji pozwoliło japońskiej marce awansować na 12. lokatę w rankingu najpopularniejszych w Polsce marek i sprawiło, że Polska jest czwartym co do wielkości rynkiem w Europie dla Mazdy.

Historyczny sukces Mazdy
Rynek nowych samochodów w tym roku nieznacznie drgnął. W lipcu wzrósł on w stosunku do 2013 roku o 3 proc. To niewiele, jednak są marki, które w tym czasie odnotowują znacznie wyższe, dwucyfrowe wzrosty. Jedną z takich marek jest Mazda, której sprzedaż w lipcu na poziomie 790 nowych samochodów oznacza wzrost aż o 90 proc. Od stycznia zarejestrowanych zostało 4.090 nowych Mazd, tj. o 77% więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. Warto dodać, że wynik lipcowy to najwyższa miesięczna sprzedaż w historii Mazdy w Polsce. 2014 rok będzie również jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym rokiem japońskiej marki nad Wisłą.

Bardzo dobre wyniki Mazdy to przede wszystkim zasługa nowych generacji modeli, które zyskują uznanie udaną stylistyką oraz technologią Skyactiv. Cały czas nie słabnie popyt na Mazdę 6 (1.538 szt. zarejestrowanych w 2014 r.), CX-5 (910 szt.) i Mazdę 3 (prawie 1,5 tys. szt.).

Na tle Europy Polska wspina się w rankingu przedstawicielstw Mazdy, zajmując w lipcu 4. pozycję. Większą sprzedaż Mazda uzyskała jedynie w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Sukces "trójki" i "szóstki" w Polsce potwierdza wysokie notowania w rankingu sprzedaży tych modeli również na tle całej Europy – w lipcu zajęły one 3. miejsca w swoich kategoriach.

- Rok 2014 to zdecydowanie rok Mazdy. Nasze nowe modele przypadły do gustu Polakom i mimo że na początku roku prognozowaliśmy wynik 5 tysięcy aut, to już teraz zwiększyliśmy moce produkcyjne do 7 tys. Zapewniamy tym samym klientom dostępność wszystkich modeli i realizujemy na bieżąco spływające zamówienia. Zazwyczaj w miesiącach wakacyjnych obserwowaliśmy mniejszy ruch w salonach, ale w tym roku w lipcu pobiliśmy rekord miesięcznej sprzedaży Mazdy w Polsce – podsumowuje Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Polska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Cena podstawowa już od: 95 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~dr nikt 2014-08-11

mój teściu też zamówił jakoś marzec/kwiecień i właśnie na dniach odbiera, ale mam nadzieję, że warto było, ja mu, nieskromnie powiem, doradziłem wybór Mazdy 3, chciał golfa ewentualnie 308...

~waldi 2014-08-09

no z tym realizowaniem zamówień na bieżąco to ściema 2 dni temu zamówiłem 3 i może odbiorę na początku grudnia a napewno na poczatku stycznia - to sporo w porównaniu do innych marek

~posiadacz 2014-08-09

Prosta recepta na sukces. Silnik 2 litry , benzyna, bez turbo, na łańcuchu rozrządu z idealnie ustawionym, porządnym momentem obrotowym i wysoka jakość wykonania całości. Unikat na dzisiejszym rynku samochodowych jednorazówek, powszechnie a byle jak konstrukcyjnie "uturbionych", wyżyłowanych dieslowskich klekotów lub benzynowych wyciśniętych turbiną do granic wytrzymałości młynków do kawy 1.2 lub 1.4 pod maską. Ostatnie dobre samochody na rynku ...wymierający gatunek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.