mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hiszpania: Olbrzymi spadek sprzedaży

Hiszpania: Olbrzymi spadek sprzedaży

2008 rok zakończył się 28,1-procentowym spadkiem sprzedaży nowych samochodów na rynku hiszpańskim. To największy w historii tego kraju spadek sprzedaży odnotowany w branży motoryzacyjnej.

Hiszpania: Olbrzymi spadek sprzedaży
Jak poinformowało hiszpańskie stowarzyszenie motoryzacyjne ANFAC uwiecznieniem słabego roku była katastrofalna wręcz sprzedaż w grudniu. 72.377 sprzedanych nowych aut oznacza spadek o ok. 50% w porównaniu do grudnia 2007 roku.

Na tak słabe wyniki sprzedaży na rynku hiszpańskim przekłada się oczywiście trwający kryzys gospodarczy. Słabszy popyt to efekt wzrostu bezrobocia, spadku dochodów oraz zaostrzonych kryteriów otrzymania kredytów bankowych. Największe spadki sprzedaży dotknęły modele z segmentu aut luksusowych, sportowych, a także z segmentu MPV.

Koncerny motoryzacyjne, które posiadają swoje fabryki na terenie Hiszpanii (Nissan, Ford, General Motors oraz Volkswagen) już zapowiedziały przerwy w produkcji, a w dalszej perspektywie również możliwe zmniejszenie zatrudnienia.

Mimo ogólnego spadku sprzedaży, największe powody do zadowolenia na rynku hiszpańskim ma Ford. Samochody tej marki były najchętniej kupowane w ubiegłym roku przez Hiszpanów, zaś najbardziej popularnym modelem ui liderem sprzedaży okazał się Ford Focus.

Podobne wiadomości:

Francuzi kupują przez internet

Francuzi kupują przez internet

Aktualności 2009-01-05

Europa na dużym minusie

Europa na dużym minusie

Aktualności 2008-12-16

Komentuj:

~Mały 2009-01-08

Dlaczego wszyscy tak gadają a nikt nie jeździł, mój brat ma Leona 1.9 TDi nieźle się prowadzi i sam się zaczałem zastanawiać bo teraz są dobre przeceny.

~dziadek 2009-01-07

bo hiszpanie wiedzą co jest dobre ;)

~zredek 2009-01-06

a to ciekawe że seat nie jest pierwszy w hiszpani :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic