mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hiszpania obniża limit prędkości

Hiszpania obniża limit prędkości

Hiszpania została zmuszona do obniżenia ograniczenia prędkości ze 120 km/h do 110 km/h z powodu rosnących cen paliw, co jest wynikiem krysysu w Libii oraz całym regionie arabskim.

Hiszpania obniża limit prędkości
Hiszpania polega głównie na importowanym paliwie, a BBC donosi, że aż 13% z ogólnej ilości pochodzi z, objętej kryzysem, Libii. W przeciągu jednej nocy robotnicy ustawili 6.000 nowych znaków, zastępujących stare z oznaczeniem ograniczenia prędkości do 120 km/h. Alfredo Perez Rubalcaba, premier Hiszpanii, tak oto komentował sytuację: - Będziemu musieli jeździć ciutkę wolniej, a w rezultacie zużyjemy mniej paliwa, co oznacza, że zapłacimy za nie mniej.

Taki ruch, wg hiszpańskiego rządu, jest chwilowy i pozostanie w użyciu conajmniej do czerwca tego roku. Nastroje w kraju są, delikatnie mówiąc, średnie. Partia Ludowa, główna hiszpańska opozycja, w oświadczeniu napisała: - Co dalej? Rząd zmusi obywateli, aby szybciej chodzili spać, po to, żeby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej?

Rząd twierdzi, że obniżenie maksymalnej prędkości pozwoli na 15% oszczędności na kosztach paliwa, jednak opozycja twierdzi, że faktyczna wartość to około 5%.

Podobne wiadomości:

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Odcinkowy pomiar prędkości - gdzie działa?

Odcinkowy pomiar prędkości - gdzie działa?

Finanse i prawo 2016-03-24

Komentuj:

~krewniak 2011-03-20

RENeu przecież to napisał Niemiec, właśnie duża odpowiedzialność spoczywa na tobie w razie wypadku z twojej winy a jaka zapoznaj się z kodeksem karnym, wiadomo międzynarodowym. A że biegle widzę posługujesz się językiem niemieckim dasz sobie rade. Miłej lektury.

~RENeu 2011-03-20

für echte Deutsche Auf Autobahnen in Deutschland gilt kein allgemeines Tempolimit für PKW und Motorräder, jedoch eine empfohlene Richtgeschwindigkeit von 130 km/h. Dies bedeutet, dass diese Geschwindigkeit auch bei normalen Verkehrsverhältnissen nicht überschritten werden sollte. Die Überschreitung der Richtgeschwindigkeit ist, sofern kein Verkehrszeichen die Geschwindigkeit beschränkt, keine Straftat oder Ordnungswidrigkeit; jedoch kann bei einem Unfall eine Mithaftung aufgrund einer erhöhten Betriebsgefahr angerechnet werden. z.B. An der A7 1000 Kilometer von Flensburg nach Füssen. V.G. aus Polen

~Niemiec 2011-03-20

RENeu niebieskie 130 to jest właśnie ograniczenie a nie hulaj dusza i naprawdę zapoznaj się ze znakami drogowymi w Niemczech

~RENeu 2011-03-20

jeśli także jeździsz to wiesz co oznacza niebieskie 130 że nie ma ograniczenia , a nie że jest - sprawdź w kodeksie a propos głupoty, a głupotą jest płacenie akcyzy od nowych ekologicznych aut...pozdrawiam serdecznie..;-)

~użytkownik z dróg i autostrad w Niemczech 2011-03-19

Ja tu nic nienormalnego nie widzę. Jeśli Hiszpania została zmuszona do ograniczenia prędkości bo miała powód. A autor o tym napisał. Co do jazdy po Niemczech to proszę głupot nie pisać a najlepiej RENeu trzeba tam pojechać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech