mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hiszpania obniża limit prędkości

Hiszpania obniża limit prędkości

Hiszpania została zmuszona do obniżenia ograniczenia prędkości ze 120 km/h do 110 km/h z powodu rosnących cen paliw, co jest wynikiem krysysu w Libii oraz całym regionie arabskim.

Hiszpania obniża limit prędkości
Hiszpania polega głównie na importowanym paliwie, a BBC donosi, że aż 13% z ogólnej ilości pochodzi z, objętej kryzysem, Libii. W przeciągu jednej nocy robotnicy ustawili 6.000 nowych znaków, zastępujących stare z oznaczeniem ograniczenia prędkości do 120 km/h. Alfredo Perez Rubalcaba, premier Hiszpanii, tak oto komentował sytuację: - Będziemu musieli jeździć ciutkę wolniej, a w rezultacie zużyjemy mniej paliwa, co oznacza, że zapłacimy za nie mniej.

Taki ruch, wg hiszpańskiego rządu, jest chwilowy i pozostanie w użyciu conajmniej do czerwca tego roku. Nastroje w kraju są, delikatnie mówiąc, średnie. Partia Ludowa, główna hiszpańska opozycja, w oświadczeniu napisała: - Co dalej? Rząd zmusi obywateli, aby szybciej chodzili spać, po to, żeby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej?

Rząd twierdzi, że obniżenie maksymalnej prędkości pozwoli na 15% oszczędności na kosztach paliwa, jednak opozycja twierdzi, że faktyczna wartość to około 5%.

Podobne wiadomości:

Ceny paliw - stacje jeszcze bardziej...

auto motor i sport 0000-00-00

Odcinkowy pomiar prędkości - gdzie działa?

Odcinkowy pomiar prędkości - gdzie działa?

Finanse i prawo 2016-03-24

Komentuj:

~krewniak 2011-03-20

RENeu przecież to napisał Niemiec, właśnie duża odpowiedzialność spoczywa na tobie w razie wypadku z twojej winy a jaka zapoznaj się z kodeksem karnym, wiadomo międzynarodowym. A że biegle widzę posługujesz się językiem niemieckim dasz sobie rade. Miłej lektury.

~RENeu 2011-03-20

für echte Deutsche Auf Autobahnen in Deutschland gilt kein allgemeines Tempolimit für PKW und Motorräder, jedoch eine empfohlene Richtgeschwindigkeit von 130 km/h. Dies bedeutet, dass diese Geschwindigkeit auch bei normalen Verkehrsverhältnissen nicht überschritten werden sollte. Die Überschreitung der Richtgeschwindigkeit ist, sofern kein Verkehrszeichen die Geschwindigkeit beschränkt, keine Straftat oder Ordnungswidrigkeit; jedoch kann bei einem Unfall eine Mithaftung aufgrund einer erhöhten Betriebsgefahr angerechnet werden. z.B. An der A7 1000 Kilometer von Flensburg nach Füssen. V.G. aus Polen

~Niemiec 2011-03-20

RENeu niebieskie 130 to jest właśnie ograniczenie a nie hulaj dusza i naprawdę zapoznaj się ze znakami drogowymi w Niemczech

~RENeu 2011-03-20

jeśli także jeździsz to wiesz co oznacza niebieskie 130 że nie ma ograniczenia , a nie że jest - sprawdź w kodeksie a propos głupoty, a głupotą jest płacenie akcyzy od nowych ekologicznych aut...pozdrawiam serdecznie..;-)

~użytkownik z dróg i autostrad w Niemczech 2011-03-19

Ja tu nic nienormalnego nie widzę. Jeśli Hiszpania została zmuszona do ograniczenia prędkości bo miała powód. A autor o tym napisał. Co do jazdy po Niemczech to proszę głupot nie pisać a najlepiej RENeu trzeba tam pojechać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross