mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hiszpanie inwestują w Kostrzynie

Hiszpanie inwestują w Kostrzynie

Algontec, spółka z hiszpańskim kapitałem, zainwestuje co najmniej 6,4 mln euro w budowę nowego zakładu w Kostrzynie. Algontec jest dostawcą plastikowych elementów dla branży motoryzacyjnej.

Hiszpanie inwestują w Kostrzynie

W drodze przetargu spółka uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nabyła działkę o powierzchni ponad 3 ha. Inwestor zamierza rozpocząć budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego z branży tworzyw sztucznych, zajmującego się produkcją części plastikowych dla przemysłu motoryzacyjnego z zastosowaniem technologii wtrysku z wydmuchem „Blow Moulding”, która używana jest do produkcji plastikowych przewodów klimatyzacyjnych.

Głównymi odbiorcami produktów firmy będą bezpośredni producenci samochodów, jak też inni dostawcy motoryzacyjni m. in.: Faurecia, Opel, Daf Trucks, Kautex.

Algontec Polska Sp. z o.o. deklaruje, że na terenie strefy utworzy co najmniej 42 nowe miejsca pracy.

Przeczytaj także:

OLSA - lampy z Kostrzyna (2007-06-04)

Plastiki z Jelcza dla motoryzacji (2007-05-22)

TBMECA buduje drugi zakład w LSSE (2006-11-08)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.