mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hiszpanie inwestują w Kostrzynie

Hiszpanie inwestują w Kostrzynie

Algontec, spółka z hiszpańskim kapitałem, zainwestuje co najmniej 6,4 mln euro w budowę nowego zakładu w Kostrzynie. Algontec jest dostawcą plastikowych elementów dla branży motoryzacyjnej.

Hiszpanie inwestują w Kostrzynie

W drodze przetargu spółka uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nabyła działkę o powierzchni ponad 3 ha. Inwestor zamierza rozpocząć budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego z branży tworzyw sztucznych, zajmującego się produkcją części plastikowych dla przemysłu motoryzacyjnego z zastosowaniem technologii wtrysku z wydmuchem „Blow Moulding”, która używana jest do produkcji plastikowych przewodów klimatyzacyjnych.

Głównymi odbiorcami produktów firmy będą bezpośredni producenci samochodów, jak też inni dostawcy motoryzacyjni m. in.: Faurecia, Opel, Daf Trucks, Kautex.

Algontec Polska Sp. z o.o. deklaruje, że na terenie strefy utworzy co najmniej 42 nowe miejsca pracy.

Przeczytaj także:

OLSA - lampy z Kostrzyna (2007-06-04)

Plastiki z Jelcza dla motoryzacji (2007-05-22)

TBMECA buduje drugi zakład w LSSE (2006-11-08)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando