mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hity MAN na IAA Nutzfahrzeuge 2012

Hity MAN na IAA Nutzfahrzeuge 2012

W dniach od 20 do 27 września w Hanowerze na targach pojazdów użytkowych IAA Nutzfahrzeuge 2012 firma MAN zaprezentuje wiele innowacji i nowości w zakresie pojazdów ciężarowych, autobusów, silników i usług.

Hity MAN na IAA Nutzfahrzeuge 2012
Na największych światowych targach pojazdów użytkowych swoją premierę będą mieć samochody ciężarowe z serii TGL, TGM, TGS oraz TGX, spełniające obowiązującą wkrótce normę emisji spalin Euro 6. Rozpoznawalne po nowym wzornictwie przedniej części samochody ciężarowe rodziny TG dzięki zaawansowanej technologii MAN Euro 6 nie tylko poruszają się po drogach praktycznie nie emitując szkodliwych substancji, ale również zbierają dodatkowe punkty dzięki swojej wielkiej mocy przy jednocześnie niskim poziomie zużycia paliwa, doskonałej aerodynamice i wysokim komforcie jazdy oraz doskonałym wynikom w zakresie obniżenia kosztów eksploatacyjnych.

Nadchodzi Euro 6. Efektywność pozostaje! – nowe modele MAN TGS oraz TGX
W pojazdach ciężarowych i autobusach odpowiadających normie emisji spalin Euro-6 firma MAN konsekwentnie stawia na wydajną koncepcję opartą na regulowanej stosownie do potrzeb recyrkulacji spalin oraz ich oczyszczaniu za pomocą systemu SCRT . Główne komponenty związane z Euro 6 od strony silnika to układ wtryskowy Common Rail, regulowana recyrkulacja spalin z chłodzeniem, dwustopniowe turbodoładowanie oraz oczyszczanie spalin w systemie SCR ze zintegrowanym katalizatorem utleniającym oraz filtr CRT . Elektroniczne czujniki w sposób ciągły monitorują zdolność wchłaniania filtra cząstek stałych sterując jednocześnie jego regeneracją.

Celami, które postawili sobie inżynierowie MAN rozwijając technologię Euro 6 były jeszcze większe ograniczenie zużycia paliwa przy jednoczesnym zachowaniu niezmienionej mocy, utworzenie łatwego i ergonomicznego w montażu pakietu komponentów służących do oczyszczania spalin, utrzymanie znanych zalet ciężaru użytkowego samochodów użytkowych MAN oraz uzyskanie maksymalnej niezawodności i łatwości serwisowania. Rezultat jest widoczny od razu: najlepsze wyniki w zakresie zużycia paliwa stwierdzone przez niezależne, specjalistyczne magazyny motoryzacyjne w przypadku samochodu ciężarowego MAN TG w wersji Euro 5/EEV z pewnością zostaną osiągnięte również przez jego następców klasy Euro 6, w której dodatkowo znacznie obniżono zużycie dodatku AdBlue®. Masa własna systemu Euro 6 została utrzymana na tak niskim poziomie, że umożliwiło to kolejne zwiększenie zalety ciężaru użytkowego samochodów ciężarowych TG względem konkurencji.

Najlepszy model MAN TGX EfficientLine pozostanie prawdziwym mistrzem w oszczędzaniu paliwa również w wersji Euro 6. Firma MAN jako pierwsza wprowadziła na rynek ten zaprojektowany konsekwentnie z myślą o wydajności pojazd ciężarowy, który w międzyczasie znalazł już wielu naśladowców. Oszczędność zużycia paliwa nawet do 3 litrów w stosunku do standardowego ciągnika siodłowego osiągane są również w wersjach Euro 6. Nowością w TGX EfficientLine jest seryjne wyposażenie pojazdów w system MAN TeleMatics®. Sprzęt jest wstępnie zainstalowany, a pierwszych 500 klientów ma już możliwość bezpłatnego testowania oprogramowania przez okres czterech miesięcy i przekonania się o zaletach wydajnego zarządzania flotą.

Ekstraklasa – MAN TGL oraz TGM z nowym wnętrzem
Niepowtarzalną cechą nowych modeli MAN TGL oraz TGM jest wnętrze kabiny kierowcy, które uległo całkowitej przebudowie. Ozdobne listwy ze szczotkowanego aluminium, powierzchnie z chropowatego tworzywa sztucznego i chromowane, satynowe klamki stanowią odzwierciedlenie charakteru klasy Premium całej rodziny modeli TG. Nowa tablica rozdzielcza jest synonimem funkcjonalności i łatwości obsługi, a dodatkowo jest uporządkowana dzięki wyrazistym liniom stylistycznym. Panel obsługi układu ogrzewania/klimatyzacji został wyposażony w nowe elementy obsługi oraz wyświetlacz. Przełącznikom wahliwym również nadano nową formę, a delikatne podświetlenie umożliwia pewne i łatwe rozpoznawanie symboli nawet w ciemności. Odpowiednią przestrzeń do przechowywania bagażu oferuje kierowcy cały szereg schowków. W konsoli środkowej, pod dyszami nawiewu znajdują się dwie półki zapewniające wystarczającą ilość miejsca do przechowywania wymaganych podczas jazdy drobiazgów. Dostępne miejsce można opcjonalnie powiększyć za pomocą szuflad. Umieszczona pod radioodbiornikiem półka na okulary wyposażona dodatkowo w uchwyt na długopisy może zostać łatwo zamknięta. Ponadto moduł drzwi może zostać opcjonalnie wyposażony w schowki pod podłokietnikami. Nowa automatyka klimatyzacji sprawia, że kierowca może na chłodno analizować sytuację na drodze nawet w bardzo upalne dni. Układ wentylacyjny o zoptymalizowanym prowadzeniu strumienia powietrza i zredukowanym poziomie odgłosów pracy skutkuje podniesieniem wydajności wentylacji wnętrza. Poprawione zostało również rozprowadzanie powietrza.

Lew w pełnej krasie – pojazdy ciężarowe i autobusy MAN z nowym logo produktu
Wraz z premierą nowej rodziny TG na wystawie IAA 2012 firma MAN Truck & Bus modyfikuje identyfikację wizualną marki produktów. Znawcy i fani marki MAN z pewnością od razu zauważą zmiany logo produktu – w końcu logotyp marki zawierający litery MAN i leżącego pod nimi lwa jest na rynku już od stu lat. W przeszłości firma MAN ciągle modyfikowała logo widoczne na swoich produktach, by odpowiadało ono społecznym trendom, technologicznym innowacjom i zmianom w firmie. Nowym projektem logo firma MAN daje wyraz dynamice globalnego rozwoju i nowych wyzwań stawianych przed działającymi na skalę międzynarodową producentami pojazdów użytkowych podnosząc jednocześnie identyfikowalność wartości marki, jakimi są „efektywność”, „bliskość względem klienta” oraz „fascynacja produktem”. W samym centrum nowego logo jest lew, znany na całym świecie znak tradycji oraz symbol siły firmy MAN Truck & Bus. Znak graficzny marki zostaje pozbawiony obramowania i zajmuje nową, dominującą pozycję ponad logotypem słownym marki. Jednocześnie górująca pozycja lwa nadaje jego sylwetce większej dynamiki. Lew emanuje zwinnością i siłą wspierający tym samym w sposób wiarygodny wizerunek i wzornictwo marki MAN. Stanowiąc szlachetny motyw zintegrowany w górnej chromowanej listwie kraty osłony chłodnicy wyraża emocjonalny i ekskluzywny charakter oraz istotę symboliki. Nazwa firmy i marki MAN również zyskuje z nowego kształtu logotypu rozwiązującego tradycyjne połączenie słowa i obrazu. Nieco powiększone litery i ich umiejscowienie w centralnym punkcie kraty osłony chłodnicy sprawiają, że MAN jest jeszcze lepiej widoczny – nazwa marki przekazuje tym samym pewność siebie całej firmy i jej pracowników oraz indywidualny charakter jej produktów i usług. Nowe logo produktów będzie w przyszłości ozdobą wszystkich pojazdów ciężarowych i autobusów firmy MAN.

Best practice – nowy MAN Lion’s Coach EfficientLine
Firma MAN wykorzystuje koncepcję znaną z MAN TGX EfficientLine w swoim autokarze: na wystawie IAA 2012 swoją premierę będzie miał autokar MAN Lion’s Coach EfficientLine. Autokar tradycyjnie już oferuje swoim pasażerom maksymalny poziom komfortu i najwyższy standard bezpieczeństwa, wyróżniając się ponadto jeszcze oszczędniejszym zużyciem paliwa. Idealny połączenie efektywnej technologii, doświadczenia kierowcy i wybranych usług – to przepis na sukces MAN Lion’s Coach EfficientLine. Autokar jest obligatoryjnie wyposażony w najbardziej wydajną konfigurację zespołu napędowego: silnik D2676 o mocy 440 KM, przekładnię MAN TipMatic® Coach oraz hipoidalną oś napędową o ekologicznej charakterystyce. Ponadto do zmniejszenia zużycia paliwa przyczynia się również zakres wyposażenia standardowego, w którym można znaleźć między innymi system kontroli ciśnienia opon TPM (Tire Pressure Monitoring) oraz opony o obniżonym oporze toczenia montowane na aluminiowych obręczach kół. Zawarte w cenie autokaru szkolenie MAN ProfiDrive® zapoznaje kierowcę z zasadami oszczędnej jazdy. Do obniżenia kosztów eksploatacyjnych przyczynia się także wydłużony okres gwarancyjny zespołu napędowego, który w przypadku autokaru Lion’s Coach EfficientLine oferowany jest w standardzie.

Podwójne zastosowanie w segmencie Premium – nowy NEOPLAN Jetliner
Na tegorocznej wystawie IAA marka NEOPLAN zaprezentuje hit: Jetliner to nowy na rynku pojazd klasy Premium przekonujący klientów możliwością eksploatacji jako autobus liniowy lub autokar turystyczny. NEOPLAN Jetliner łączy w sobie prawdziwy komfort turystycznego autokaru z dużą przestronnością przestrzeni bagażowej, a ponadto charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi i oferuje ekskluzywne opcje materiałów wykończeniowych wnętrza. Dzięki temu Jetliner jest prawdziwie godny nazwy NEOPLAN! Podłoga umieszczona na wysokości 1070 milimetrów pozwala na podwójne zastosowanie tego modelu. Gwarantuje ona pełną elastyczność w zakresie doboru siedzeń, pojemność bagażnika do 8 m³ i jednocześnie bardzo korzystną wysokość wsiadania, która jest tak ważna w przypadku autobusów liniowych. Duży wybór wysokojakościowych materiałów na obicia siedzeń oraz wykończenia sprosta wysokim wymaganiom w zakresie wykończenia wnętrz. Bogaty pakiet bezpieczeństwa w standardzie gwarantuje bezpieczną podróż o każdej porze dnia i nocy.

Nowa generacja autobusów Jetliner to uosobienie idei kompaktowego kombibusa w znanej z najlepszych modeli NEOPLAN stylistyce Sharp Cut. Nowy Jetliner łączy wszystkie te cechy z kompaktowymi wymiarami zewnętrznymi, wysokością pojazdu na poziomie 3,40 metra oraz średnicą zawracania na poziomie 21 metrów w wariancie o długości 12 metrów. Wąskie uliczki starówek z niskimi bramami nie są w stanie tak łatwo zatrzymać Jetlinera. Właśnie to niezwykłe połączenie cech zapewnia Jetlinerowi wyjątkową pozycję na rynku i oferuje klientom wiele możliwości zastosowania pojazdu w transporcie turystycznym oraz liniowym.

Efektywność gwarantowana – nowości w ofercie usług firmy MAN
Pojazdy użytkowe firmy MAN to niezawodni partnerzy w branży transportowej, którzy codziennie doskonale realizują powierzane im trudne zadania – począwszy do dalekobieżnych przewozów międzynarodowych, aż po ciężką pracę na budowie. Jako dostawca kompletnych rozwiązań transportowych firma MAN posiada bogatą ofertę usług skutecznie i niezawodnie wspierających klientów również po zakupie pojazdu. Na międzynarodowych targach IAA Nutzfahrzeuge 2012 firma MAN wraz z VW Leasing GmbH jako wydawcą kart wprowadzi w Niemczech nową kartę MAN ServiceCard. Dzięki swoim licznym funkcjom karta paliwowa i serwisowa zapewni nie tylko mobilność, lecz zwiększa także transparentność parku samochodowego i podnosi wydajność floty. Jako uniwersalny środek płatniczy karta ułatwia codzienną eksploatację pojazdu. Dodatkowo klienci otrzymują atrakcyjne warunki tankowania, co stanowi gwarancję oszczędności przy każdej wizycie na stacji benzynowej. Serwis rozliczeniowy w połączeniu z nowym internetowym systemem kontroli i raportowania „fleet Trucks” umożliwia pełną transparentność kosztów w całej flocie.

MAN TeleMatics® to wysoce wydajne rozwiązanie w zakresie kierowania flotą, zarządzania parkiem samochodowym oraz rozwiązaniami logistycznymi, gwarantujące ponadto ekonomiczne wykorzystywanie nowych pojazdów z rodziny TG oraz przejrzystość procesów transportowych. Jedną z ważniejszych funkcji oferowanych przez oprogramowanie MAN TeleMatics® stanowi tak zwana analiza wykorzystywania samochodów (FEA), która została teraz jeszcze bardziej udoskonalona: raport jest bardziej szczegółowy i obejmuje rozszerzone funkcje usprawniając tym samym zarządzanie parkiem samochodowym. MAN oferuje również kieszonkową wersję systemu w postaci nowej aplikacji TeleMatics®dla iPhone'a oraz iPada. Dzięki temu rozwiązaniu najistotniejsze funkcje systemu mogą być wykorzystywane również na terminalach mobilnych.

Rosnący wiek floty oraz aspekty ekologiczne sprawiają, że tematy związane z częściami zamiennymi w branży samochodów użytkowych nabierają na znaczeniu. Aby sprostać temu wyzwaniu MAN zaprezentuje na wystawie IAA Samochody Użytkowe 2012 linię MAN Genuine Parts ecoline. Poddane regeneracji zgodnej ze standardem oryginalnych części zamiennych elementy nie nadszarpną budżetu użytkownika oraz oszczędzą surowce wymagane do produkcji nowych części.

Bezgłośny i bezemisyjny – testowy samochód MAN Metropolis
Prezentacja testowego samochodu Metropolis na IAA 2012 będzie demonstracją niezwykłego samochodu ciężarowego, który w sposób nadzwyczaj cichy i ekologiczny poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami transportowymi na terenach miast. Wyprodukowany w sposób ekologiczny prąd z sieci elektrycznej umożliwia samochodowi MAN Metropolis pokonywanie kilometrów w sposób całkowicie wolny od emisji CO2. Zasobnik energii, skonstruowany na zasadzie modułowej akumulator litowo-jonowy, został zamontowany pod kabiną kierowcy, co gwarantuje uzyskanie maksymalnej przestrzeni montażowej, optymalny rozkład ciężaru oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wydajny i cichy silnik wysokoprężny, stosowany w samochodach osobowych koncernu Volkswagen, wyprodukuje w razie potrzeby prąd, zwiększając w ten sposób zasięg pracy tego pojazdu ciężarowego. Nasz samochód testowy zostanie pod koniec bieżącego roku włączony do dwuletniego programu testów praktycznych.

Program zwiększania efektywności transportu firmy MAN Truck & Bus
Transport i ruch na drogach europejskich wciąż wzrasta. Jednocześnie malejące zasoby energii sprawiają, że transport w dalszej perspektywie będzie coraz droższy. Jako jeden z czołowych producentów samochodów ciężarowych i autobusów na świecie, firma MAN Truck & Bus wnosi istotny wkład w ciągłe zwiększanie efektywności transportu. Firma MAN oferuje szeroki program obniżania ogólnych kosztów eksploatacji (Total Costs of Ownership). Efektywność transportu w powiązaniu z takimi czynnikami, jak: technologia, serwis, skupienie uwagi na kierowcy i future expertise, przyczynia się do ochrony środowiska i stanowi wartość dodaną dla naszych klientów.

Podobne wiadomości:

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz premiery

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz...

Premiery 2015-09-11

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA w Hanowerze

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA...

Premiery 2018-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2018 – zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną – nowe Subaru XV!