mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hoerbiger zainwestuje w Bolesławcu

Hoerbiger zainwestuje w Bolesławcu

Niemiecka firma Hoerbiger planuje inwestycję w bolesławieckiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Już w przyszłym roku może rozpocząć się budowa fabryki produkującej komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego.

Hoerbiger zainwestuje w Bolesławcu
Hoerbiger zajmuje się produkcją urządzeń automatycznych dla przemysłu samochodowego, m.in. mechanizmów otwierających dachy w kabrioletach.

Niemcy zamierzają kupić 7 ha gruntu, który wchodzi w skład WSSE i wybudować na nim obiekt o powierzchni 3,5 ha. W pierwszym kwartale 2008 roku odbędzie się przetarg na sprzedaż działki. Budowa nowego zakładu mogłaby rozpocząć się już w przyszłym roku.
Inwestycja związana z budową fabryki pochłonie ponad 40 mln euro. Firma na początek zamierza zatrudnić 100 pracowników. Miasto ze swojej strony chce pomóc inwestorowi i uprościć wszelkie procedury. Także lokalny rynek pracy powinien zaspokoić potrzeby Hoerbigera. W Bolesławcu działa Zespół Szkół Mechanicznych, gdzie kilka lat temu z myślą o branży motoryzacyjnej uruchomiono klasy kształcące mechatroników, specjalistów z trzech dziedzin: automatyki, mechaniki i informatyki.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Rozpoznawanie terenu

auto motor i sport 0000-00-00

Rodzina kompaktowych SUV-ów stale się powiększa. Teraz dołączył do niej samochód francuski. Czym nuworysz - Citroën C-Crosser - może się wykazać w porównaniu z Land Roverem Freelanderem, Nissanem X-Trailem i Oplem Antarą?

Komentuj:

~była baderówka 2008-03-13

hmmm...myślę, że jeśli będzie inna polityka firmy i lepsze pensje, to chętnych bedzie sporo, to dobra konkurencja dla BADERA, niech sie boi ;)))

~mikel 2008-02-20

czekam na oferty pracy... mam doświadczenie w pracy w branży motoryzacyjnej.

~boleslawianinek 2008-01-28

Czekamy z niecierpliwoscia na ta inwestycje. minimum 2000zl brutto i napewno beda pracownicy!

~boleslawianinek 2008-01-28

Czekamy z niecierpliwoscia na inwestycje...minimum 2000brutto i beda mieli pracownikow!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando