mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hoerbiger zainwestuje w Bolesławcu

Hoerbiger zainwestuje w Bolesławcu

Niemiecka firma Hoerbiger planuje inwestycję w bolesławieckiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Już w przyszłym roku może rozpocząć się budowa fabryki produkującej komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego.

Hoerbiger zainwestuje w Bolesławcu
Hoerbiger zajmuje się produkcją urządzeń automatycznych dla przemysłu samochodowego, m.in. mechanizmów otwierających dachy w kabrioletach.

Niemcy zamierzają kupić 7 ha gruntu, który wchodzi w skład WSSE i wybudować na nim obiekt o powierzchni 3,5 ha. W pierwszym kwartale 2008 roku odbędzie się przetarg na sprzedaż działki. Budowa nowego zakładu mogłaby rozpocząć się już w przyszłym roku.
Inwestycja związana z budową fabryki pochłonie ponad 40 mln euro. Firma na początek zamierza zatrudnić 100 pracowników. Miasto ze swojej strony chce pomóc inwestorowi i uprościć wszelkie procedury. Także lokalny rynek pracy powinien zaspokoić potrzeby Hoerbigera. W Bolesławcu działa Zespół Szkół Mechanicznych, gdzie kilka lat temu z myślą o branży motoryzacyjnej uruchomiono klasy kształcące mechatroników, specjalistów z trzech dziedzin: automatyki, mechaniki i informatyki.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~była baderówka 2008-03-13

hmmm...myślę, że jeśli będzie inna polityka firmy i lepsze pensje, to chętnych bedzie sporo, to dobra konkurencja dla BADERA, niech sie boi ;)))

~mikel 2008-02-20

czekam na oferty pracy... mam doświadczenie w pracy w branży motoryzacyjnej.

~boleslawianinek 2008-01-28

Czekamy z niecierpliwoscia na ta inwestycje. minimum 2000zl brutto i napewno beda pracownicy!

~boleslawianinek 2008-01-28

Czekamy z niecierpliwoscia na inwestycje...minimum 2000brutto i beda mieli pracownikow!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.