mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Holandia mówi "nie" silnikom spalinowym?

Holandia mówi "nie" silnikom spalinowym?

Holenderskie władze wpadły na pomysł, aby z ulic tamtejszych miast zniknęły samochody z silnikami spalinowymi. Ma to się stać do 2025 roku. To na razie tylko wizja jednej partii, czy jednak ma szanse wejść w życie?

Holandia mówi

Zlikwidowanie aut z silnikami spalinowymi - na taki plan wpadła holenderska Partia Pracy, a poparła ją izba niższa parlamentu. Do 2025 roku pojazdy z tradycyjnym napędem będą miały zakaz poruszania się po drogach. Pomysł szalony?

Być może, ale Holendrzy są śmiertelnie poważni. W przyszłości będzie można zarejestrować tylko samochody elektryczne lub wodorowe. O hybrydach trzeba zapomnieć. Te restrykcyjne założenia są na razie w planach, być może przy ich wdrożeniu, władze Holandii spuszczą trochę z tonu. 

Postulat Partii Pracy został przyjęty mimo ostrego sprzeciwu centroprawicowej partii VVD (Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji). Przedstawiciele tego ugrupowania określili pomysł jako szalony i stwierdzili, że tak gwałtowne zmiany w tak krótkim czasie są po prostu nierealne.

Pomysł z wycofaniem samochodów z silnikami spalinowymi faktycznie wydaje się trudny do zrealizowania. To znacznie osłabi gospodarkę, chociażby dlatego, że stacje benzynowe przestaną istnieć. Jednak społeczeństwo holenderskie popiera walkę z trującymi samochodami. Czy Królestwo Niderlandów będzie pierwszym krajem na świecie bez aut z silnikami spalinowymi?

Tematy w artykule: prawo o ruchu drogowym Holandia

Podobne wiadomości:

Tesla otworzyła europejską fabrykę

Tesla otworzyła europejską fabrykę

Aktualności 2015-09-29

Ekologiczne drogi z... plastiku

Ekologiczne drogi z... plastiku

Aktualności 2015-07-14

Komentuj:

~olgin 2016-04-19

Po 2025 w Holandii będą już tylko ryksze. Ciekawe kto je będzie napędzał. Blady Holender, czy opalony Nowoholender? Partia Pracy - samo to mówi za siebie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!