mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołek w czołówce

Hołek w czołówce

Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin ukończyli dwa ostatnie etapy na czternastym miejscu. I tym razem nie obyło się bez przygód, ale duet jest wciąż jedną z już tylko 77 załóg, która wyruszyła na trasę dzisiejszego etapu do Kayes.

Hołek w czołówce

"Ostatnie dwa dni były dla nas bardzo udane, dużo czystej jazdy i mało „malin”.  Etap do Bamako był tak zwanym maratonem i na mecie nie mogliśmy korzystać z pomocy serwisu, który pojechał bezpośrednio do Kayes. A tymczasem znów podróżowaliśmy kilkaset kilometrów bez hamulców tylnych kół. Po raz piąty pękł przewód hamulcowy. Poza tym pojawiły się luzy w przednim zawieszeniu i co najgorsze ścięło jedną ze śrub mocujących tylny wahacz. Na szczęście mieliśmy te wszystkie elementy w naszych „zapasach” w samochodzie i gdy około godziny 23:00 przyjechaliśmy do Bamako to zabraliśmy się z Jean-Markiem do naprawy."

Tak więc po naprawie, która zakończyła się przed 4 rano, reprezentanci Orlen Teamu mieli dwie godziny snu przed startem do kolejnego odcinka: "Wynik mógłby być nawet trochę lepszy, ale raz przytrafił nam się błąd nawigacyjny. Kurz był dzisiaj niewiarygodny, widoczność niemal zerowa, a wyprzedzanie w tych warunkach to wielkie ryzyko za każdym razem. Coraz więcej wiemy, o co chodzi w tej całej zabawie. Naszymi rywalami są zawodnicy, którzy startowali w Dakarze po kilkanaście razy. Brazylijczyk Klever Kolberg, któremu samochód, podobnie jak i nam przygotowuje niemiecki Ralliart, startuje w Dakarze już po raz siedemnasty. Na tym polu jestem, więc jeszcze dość daleko od rywali, chociaż moja rajdowa wiedza przydaje się tutaj bardzo. Opanowanie samochodu, który niespodziewanie wylatuje w powietrze i trzeba go „złapać”, czy umiejętności mechanika już wielokrotnie przydały się podczas mojego pierwszego Dakaru."

Do mety tegorocznego Dakaru pozostały już tylko lub aż trzy etapy - w sumie 800 kilometrów odcinków specjalnych. "To nic innego jak dwa rajdy do mistrzostw świata. A na końcu upragniona próba na plaży nad Atlantykiem. Robimy wszystko, aby się tam znaleźć i przejechać ten ostatni w Dakarze odcinek specjalny.” – powiedział Hołowczyc na mecie trzynastego etapu w Kayes.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.