mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hologramy w walce o miejsca dla niepełnosprawnych

Hologramy w walce o miejsca dla niepełnosprawnych

Bardzo nietypowy sposób wymyślili Rosjanie w walce z osobami zajmującymi parkingowe miejsca dla niepełnosprawnych. To dużo skuteczniejsze niż zwykłe znaki na asfalcie.

Hologramy w walce o miejsca dla niepełnosprawnych
Choć osoby nieprawnie zajmujące na parkingach miejsca wydzielone dla osób niepełnosprawnych są mocno napiętnowane, to wciąz zatruwają życie tym, którzy dużo bardziej potrzebują dogodnego miejsca do pozostawienia swojego auta. W Rosji problem jest szczególnie powszechny i to właśnie tam ruszyła zaskakująca, ale skuteczna kampania walki z parkingową niesubordynacją.

Rosyjski system rozpoznaje, czy auto szykujące się do zajęcia specjalnego miejsca ma naklejkę zarezerwowaną dla niepełnosprawnych kierowców. Jeśli znajduje się ona na szybie - droga wolna. Jednak gdy ktoś zechce bezpodstawnie zająć takie miejsce, zostanie wyraźnie ostrzeżony, że to bardzo zły pomysł.


Trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek nie uległ podobnemu hologramowi i nadal próbował zająć miejsce, które mu nie przysługuje. Czy takie rozwiązanie poprawiłoby sytuację na polskich parkingach?

Podobne wiadomości:

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Limuzyna Władimira Putina na sprzedaż

Samochody luksusowe 2016-02-15

Volkswagen pracuje nad parkingiem przyszłości

Volkswagen pracuje nad parkingiem przyszłości

Technika 2015-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.