mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Holowanie autobusów przy 110 km/h

Holowanie autobusów przy 110 km/h

"Zestaw" holujących się autokarów, które jechały autostradą z prędkością blisko 110km/h wyprzedzając przy tym prawidłowo jadące ciężarówki zatrzymali dolnośląscy policjanci. Kierującego holującym autokarem policjanci ukarali mandatem karnym. Kierowca otrzymał również osiem punktów karnych i nakaz zjazdu z autostrady.

Holowanie autobusów przy 110 km/h

Patrolujący autostradę A-4 zauważyli na 70 kilometrze dwa autobusy, które jechały blisko siebie z zawrotną prędkością. W momencie, gdy radiowóz zrównał się z autokarami okazało się, że jest to „zestaw” holujących się pojazdów, co jest oczywiście niedozwolone w przypadku autostrady. Do tego autobusy połączone sztywnym holem jechały z prędkością blisko 110 km/h. Nagle kierowca pierwszego z tych pojazdów postanowił wyprzedzać jadące zgodnie z przepisami ciężarówki. Policjanci zatrzymali autokary do kontroli drogowej. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami.

Kilkadziesiąt minut później ten sam „zestaw” autokarów na 161 kilometrze autostrady A-4 pod Wrocławiem został ponownie zatrzymany przez inny patrol drogówki. Kierowca autokaru znów otrzymał mandat karny oraz polecenie zjazdu z autostrady.

Tematy w artykule: holowanie

Podobne wiadomości:

Odholowali Ci auto? Zobacz, ile zapłacisz!

Odholowali Ci auto? Zobacz, ile zapłacisz!

Finanse i prawo 2014-10-17

Zmienione przepisy w sprawie odholowania aut

Zmienione przepisy w sprawie odholowania aut

Finanse i prawo 2011-07-27

Komentuj:

~holownik 2011-03-03

Tylko w Polsce jest możliwe

~mirc 2007-10-09

masz coś do skody buraku? że jest poza twoim zasięgiem nie znaczy że jest zła..

~Greg1 2007-10-08

W Pakistanie policja może odstrzelić kretyna kierowcę na miejscu wykroczenia. Proponuję wprowadzić ten przepis w Polsce.

~buraki 2007-10-07

pewnie prywatnie jeźdżą skodami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross