mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Holowanie autobusów przy 110 km/h

Holowanie autobusów przy 110 km/h

"Zestaw" holujących się autokarów, które jechały autostradą z prędkością blisko 110km/h wyprzedzając przy tym prawidłowo jadące ciężarówki zatrzymali dolnośląscy policjanci. Kierującego holującym autokarem policjanci ukarali mandatem karnym. Kierowca otrzymał również osiem punktów karnych i nakaz zjazdu z autostrady.

Holowanie autobusów przy 110 km/h

Patrolujący autostradę A-4 zauważyli na 70 kilometrze dwa autobusy, które jechały blisko siebie z zawrotną prędkością. W momencie, gdy radiowóz zrównał się z autokarami okazało się, że jest to „zestaw” holujących się pojazdów, co jest oczywiście niedozwolone w przypadku autostrady. Do tego autobusy połączone sztywnym holem jechały z prędkością blisko 110 km/h. Nagle kierowca pierwszego z tych pojazdów postanowił wyprzedzać jadące zgodnie z przepisami ciężarówki. Policjanci zatrzymali autokary do kontroli drogowej. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami.

Kilkadziesiąt minut później ten sam „zestaw” autokarów na 161 kilometrze autostrady A-4 pod Wrocławiem został ponownie zatrzymany przez inny patrol drogówki. Kierowca autokaru znów otrzymał mandat karny oraz polecenie zjazdu z autostrady.

Tematy w artykule: holowanie

Podobne wiadomości:

Holowanie samochodu

Holowanie samochodu

Aktualności 2014-11-15

Holowanie - co mówią przepisy?

Holowanie - co mówią przepisy?

Finanse i prawo 2014-11-14

Komentuj:

~holownik 2011-03-03

Tylko w Polsce jest możliwe

~mirc 2007-10-09

masz coś do skody buraku? że jest poza twoim zasięgiem nie znaczy że jest zła..

~Greg1 2007-10-08

W Pakistanie policja może odstrzelić kretyna kierowcę na miejscu wykroczenia. Proponuję wprowadzić ten przepis w Polsce.

~buraki 2007-10-07

pewnie prywatnie jeźdżą skodami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic