mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołowczyc: Plan jest jasny - chcemy wygrać

Hołowczyc: Plan jest jasny - chcemy wygrać

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja wystartuje w Rajdzie Polski (4-6 czerwca), rundzie Mistrzostw Europy rozgrywanej na szutrowych odcinkach specjalnych w okolicach Mikołajek. Tydzień wcześniej Krzysztof Hołowczyc wystąpi gościnnie w Rajdzie Warmińskim zaliczanym do cyklu Rajdowego Pucharu Polski.

Hołowczyc: Plan jest jasny - chcemy wygrać
Rajd Warmiński, a następnie Rajd Polski będą pierwszymi w tym sezonie startami ORLEN Team w rajdach płaskich w kraju. Wcześniej Krzysztof Hołowczyc koncertował na rajdach z cyklu baja, gdzie rywalizacja odbywa się samochodami terenowymi. Na polskie szutry załoga wyjedzie samochodem Peugeot 207 S2000 w najwyższej dostępnej specyfikacji.Cieszymy się, że w tym roku załoga ORLEN Team pojawi się ponownie na Rajdzie Polski, najbardziej prestiżowej imprezie motoryzacyjnej sezonu. W zeszłym roku Krzysztof Hołowczyc odnotował wspaniały start, podczas którego nawiązał walkę z najlepszymi kierowcami walczącymi w pełnym cyklu WRC. W tym roku stawka jest również bardzo wyrównana. Przyjedzie czołówka europejskich kierowców. Wierzymy, że załoga w barwach VERVY dostarczy kibicom prawdziwych rajdowych emocji i będzie najszybsza na mazurskich odcinkach specjalnych – powiedział Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN

To wspaniały moment. Startujemy w Rajdzie Polski, mojej ulubionej eliminacji, która jest równocześnie najważniejszą imprezą motoryzacyjną rozgrywaną w kraju. Nie ukrywam, że chcielibyśmy zwyciężyć i będziemy o to walczyć. Bardzo mocno koncertujemy się na treningu i jesteśmy świetnie przygotowani. Wcześniej startujemy w Rajdzie Warmińskim, który będzie specyficznym sparingiem przed Rajdem Polskim. Mamy tam do przejechania osiemdziesiąt kilometrów oesowych, podczas których będziemy starali się znaleźć optymalne ustawienie samochodu i wprowadzić niezbędne zmiany. Przed rajdem odbyliśmy testy. Dużo pracy wkładamy by na Rajdzie Polski przystąpić w najlepiej przygotowanym aucie i od razu zaatakować. Sporo czasu minęło od mojego ostatniego startu w Peugeocie klasy S2000. Chcemy wyeliminować efekt rozpędzania, który miałem podczas zeszłorocznego startu, gdzie zabrakło trochę oswojenia z samochodem klasy WRC – powiedział Krzysztof Hołowczyc.
Tematy w artykule: Rajd Polski Krzysztof Hołowczyc

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando