mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołowczyc kontynuuje w Baja

Hołowczyc kontynuuje w Baja

Już w najbliższy weekend (18 – 21 marca) załoga ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin weźmie udział w rajdzie Italian Baja - trzeciej eliminacji tegorocznego Pucharu FIA w Rajdach Terenowych Baja.

Hołowczyc kontynuuje w Baja
Rajd zostanie rozegrany w kompaktowej formule w północnych Włoszech. Odprawa administracyjna zaplanowana jest na czwartek 18 marca, dzień później zawodnicy przejadą Superoes, a w sobotę i niedzielę rywalizować będą na odcinkach specjalnych. Na liście zgłoszeniowej widnieje 114 załóg z czego 58 stanowią samochody, 18 motocykle i 37 quady oraz jedna ciężarówka.Organizatorzy rajdu zapowiadają ciąg dalszy pasjonującej rywalizacji z Baja Rosja pomiędzy kierowcą ORLEN Team - Krzysztofem Hołowczycem, a ubiegłorocznym triumfatorem Pucharu, Rosjaninem Borisem Gadasinem. Trzy tygodnie temu szybszy na śnieżnej trasie rajdu Baja Rosja okazał się Hołowczyc, jednak kilka dni temu został wykluczony z wyników rajdu, ze względu na nieregulaminową zwężkę w jego Nissanie Navara. Na włoskich trasach kierowcy ponownie zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji. Hołowczyc nie ukrywa, że interesuje go wyłącznie zwycięstwo.

- Choć po raz pierwszy wystartuję w rajdzie Italian Baja, to nie ukrywam, że przyjechałem tu, żeby wygrać. Mogę obiecać naszym kibicom, że damy z siebie wszystko i będziemy ponownie najszybszą załogą w stawce. Jesteśmy głodni tego zwycięstwa, by jak najszybciej zapomnieć o bolesnej dyskwalifikacji w Rosji. Jestem pewny, że we Włoszech nie spotkają nas żadne przykre niespodzianki i wygra ten, kto będzie szybszy na trasie. Jedziemy tym samym egzemplarzem Navary, co w Rosji, mamy tylko inny silnik, gdyż limit kilometrów poprzedniego już się wyczerpał. Dziś popołudniu przeprowadzimy shakedown samochodu i mam nadzieję, że szybko znajdziemy odpowiednie ustawienia zawieszenia na włoskie bezdroża. Z tego co słyszałem tutejsze trasy są bardzo kręte, techniczne, czyli takie, jakie najbardziej lubię. Mam nadzieję, że zaprocentuje tutaj moje doświadczenie z rajdów płaskich – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Baza rajdu została zlokalizowana w miejscowości Fiera di Pordenone. Uroczystość startu i mety odbędzie się w Spilimbergo.
Tematy w artykule: rajd terenowy Krzysztof Hołowczyc

Podobne wiadomości:

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Aktualności 2015-03-20

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Aktualności 2014-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.