mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołowczyc kontynuuje w Baja

Hołowczyc kontynuuje w Baja

Już w najbliższy weekend (18 – 21 marca) załoga ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin weźmie udział w rajdzie Italian Baja - trzeciej eliminacji tegorocznego Pucharu FIA w Rajdach Terenowych Baja.

Hołowczyc kontynuuje w Baja
Rajd zostanie rozegrany w kompaktowej formule w północnych Włoszech. Odprawa administracyjna zaplanowana jest na czwartek 18 marca, dzień później zawodnicy przejadą Superoes, a w sobotę i niedzielę rywalizować będą na odcinkach specjalnych. Na liście zgłoszeniowej widnieje 114 załóg z czego 58 stanowią samochody, 18 motocykle i 37 quady oraz jedna ciężarówka.Organizatorzy rajdu zapowiadają ciąg dalszy pasjonującej rywalizacji z Baja Rosja pomiędzy kierowcą ORLEN Team - Krzysztofem Hołowczycem, a ubiegłorocznym triumfatorem Pucharu, Rosjaninem Borisem Gadasinem. Trzy tygodnie temu szybszy na śnieżnej trasie rajdu Baja Rosja okazał się Hołowczyc, jednak kilka dni temu został wykluczony z wyników rajdu, ze względu na nieregulaminową zwężkę w jego Nissanie Navara. Na włoskich trasach kierowcy ponownie zmierzą się w bezpośredniej rywalizacji. Hołowczyc nie ukrywa, że interesuje go wyłącznie zwycięstwo.

- Choć po raz pierwszy wystartuję w rajdzie Italian Baja, to nie ukrywam, że przyjechałem tu, żeby wygrać. Mogę obiecać naszym kibicom, że damy z siebie wszystko i będziemy ponownie najszybszą załogą w stawce. Jesteśmy głodni tego zwycięstwa, by jak najszybciej zapomnieć o bolesnej dyskwalifikacji w Rosji. Jestem pewny, że we Włoszech nie spotkają nas żadne przykre niespodzianki i wygra ten, kto będzie szybszy na trasie. Jedziemy tym samym egzemplarzem Navary, co w Rosji, mamy tylko inny silnik, gdyż limit kilometrów poprzedniego już się wyczerpał. Dziś popołudniu przeprowadzimy shakedown samochodu i mam nadzieję, że szybko znajdziemy odpowiednie ustawienia zawieszenia na włoskie bezdroża. Z tego co słyszałem tutejsze trasy są bardzo kręte, techniczne, czyli takie, jakie najbardziej lubię. Mam nadzieję, że zaprocentuje tutaj moje doświadczenie z rajdów płaskich – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Baza rajdu została zlokalizowana w miejscowości Fiera di Pordenone. Uroczystość startu i mety odbędzie się w Spilimbergo.
Tematy w artykule: rajd terenowy Krzysztof Hołowczyc

Podobne wiadomości:

Dakar 2014 najlepszy w historii startów Polaków

Dakar 2014 najlepszy w historii startów...

Aktualności 2014-01-20

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie...

Aktualności 2014-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando