mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołowczyc na mecie Rajdu dos Sertoes

Hołowczyc na mecie Rajdu dos Sertoes

Załoga ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc /Jean-Marc Fortin zajęła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej FIA Rajdu dos Sertoes zaliczając po drodze kilka wygranych z fabrycznymi ekipami Volkswagena i Mitsubishi. To jeden z większych sukcesów polsko-belgijskiej załogi w rajdach Cross-Country.

Hołowczyc na mecie Rajdu dos Sertoes

Szybka, bardzo równa jazda polskiego zespołu podczas ostatnich etapów rajdu pozwoliła załodze ORLEN Team znacząco zmniejszyć stratę do lidera spowodowaną początkowymi problemami technicznymi auta. Finalnie samochodowy zespół zakończył rywalizację na 15 pozycji oraz 5 miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata FIA. Wśród motocyklistów ORLEN Team rewelacyjnie na dos Sertos wypadł debiutant Jakub Przygoński, który w generalce rajdu został sklasyfikowany jako 11 (1 miejsce w klasie). Kapitan zespołu, Jacek Czachor zajął ósme miejsce (2 miejsce w klasie). Marek Dąbrowski w brazylijskim rajdzie był 63 w klasyfikacji generalnej (2 miejsce w klasie).

"Podsumowując cały rajd, to najbardziej szkoda nam tej awarii skrzyni biegów na drugim etapie. Posiadamy już diagnozę tego, co stało się naszej skrzyni, a mechanicy pracują nad usprawnieniem wadliwego elementu. Awaria potwierdza jak bardzo trzeba dbać o sprzęt podczas wymagających prób rajdów cross country. Błędy techniczne bolą jednak znacznie bardziej niż własne" - powiedział na mecie rajdu Krzysztof Hołowczyc. "Gdyby ich nie było to zapewne zajęlibyśmy bardzo dobrą pozycję zaraz za Volkswagenami. Na odcinkach momentami toczyliśmy walkę z Millerem i de Villiers. Jak podkreślają znawcy cross country jesteśmy w tej samej lidze co oni i ścigamy się o wszystko. Patrząc na miejsca oesowe widać, że potrafimy szybko jeździć i robimy postępy o czym świadczą wysokie 2-3 pozycje zajmowane na długich OSach" - dodał "Hołek".

"Jesteśmy na 5 pozycji w klasyfikacji FIA, a na 15 w generalce. Trudno jest mówić o ściganiu się z lokalnymi samochodami, gdyż oni jechali trochę inną rywalizację: nie mieli np. maratonu, a ich samochody są o 500 kg lżejsze. W zasadzie powinniśmy być ujęci w oddzielnej klasyfikacji wyłącznie w ramach Pucharu FIA" - podsumował polski kierowca. 


Podobne wiadomości:

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Aktualności 2015-03-20

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Adam Małysz zmienia rajdówkę

Aktualności 2014-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando