mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołowczyc nadal na czele Silk Way Rally

Hołowczyc nadal na czele Silk Way Rally

Po czterech etapach Silk Way Rally na czele stawki znajdują się zawodnicy ORLEN Teamu - Krzysztof Hołowczyc / Jean Marc Fortin. Polsko-belgijski duet ma ponad dwie godziny przewagi nad Stephanem Peterhanselem.

Hołowczyc nadal na czele Silk Way Rally
Tym razem, odwrotnie niż poprzedniego dnia, to Polak utknął w wydmach na kilka minut i na mecie zameldował się z drugim czasem o 9’04 później niż Francuz. Załoga ORLEN Team nadal zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej rajdu z ponad dwugodzinną przewagą nad Peterhanselem, który awansował dziś na drugie miejsce. Trzeci w rajdzie jest Rosjanin Zheludov ze stratą do Francuza 3’31.

Po wczorajszym etapowym zwycięstwie Hołowczyc dziś otwierał trasę. Na pierwszym punkcie pomiaru czasu najszybszy był jednak Rosjanin Zheludov, a Hołek odnotował trzeci czas. Na kolejnym CP2 Rosjanin spadł w wynikach za Peterhansela, a na ostatniej partii szybsza od niego okazała się również załoga ORLEN Team finiszująca na drugim miejscu.

– Na początku trochę się pogubiliśmy, dogonił nas Stephane i wtedy postanowiliśmy za nim jechać. Pomyślałem, że będzie to dla nas świetna szkoła obserwować mistrza w akcji i uczyć się jego toru jazdy. Tak śledziliśmy go przez prawie 250 kilometrów. Jechaliśmy umiarkowanym tempem, a ja widząc poprzedzającego mnie Francuza miałem świadomość, że kontroluję rajd i nasz personalny wyścig. Dzisiaj była bardzo trudna nawigacja, na szczęście błądziliśmy i my, i nasz główny konkurent. W pewnym momencie mocno się zakopaliśmy na jednym z piaszczystych szczytów. Musieliśmy wysiąść i odkopać auto, straciliśmy na pewno kilka minut. Nie jest to jednak znacząca strata. Jutro będzie rozegrany kluczowy etap. Do przejechania jest prawie 700 kilometrów i nie możemy popełnić żadnego błędu. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy na kolejnej mecie i bardzo proszę wszystkich kibiców, aby cały czas trzymali za nas kciuki tak sprawnie jak dotychczas. Jutro dodatkowo testujemy nowy układ zawieszenia. Ponieważ mamy sporą przewagę sprawdzamy różne konfiguracje, aby jak najlepiej poznać samochód przed rajdem Dakar – powiedział Krzysztof Hołowczyc, zawodnik ORLEN Team.

Klasyfikacja IV etapu: Astrachań - Astrachań 419 km (OS 399 km)

1. Stephane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F) Mini All4 Racing 5:56.48
2. Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin (PL/B) BMW X3 CC +9.04
3. Aleksandr Żełudow/Andriej Rudnickij (RUS) Nissan Frontier +9.24
4. Christian Lavieille/Jean-Michel Polato (F) Buggy Oryx +11.14
5. Stephane Henrard/Francois Beguin (B) Volkswagen Touareg +55.54

Klasyfikacja generalna Silk Way Rally

1. HOLOWCZYC (POL) 20:35:46;
2. PETERHANSEL (CHE) +02:02:13;
3. ZHELUDOV (RUS) +02:05:44

Podobne wiadomości:

Dakar: Polacy zyskują po proteście

Dakar: Polacy zyskują po proteście

Aktualności 2014-01-10

Dakar 2014 najlepszy w historii startów Polaków

Dakar 2014 najlepszy w historii startów...

Aktualności 2014-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.