mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Hołowczyc przed Rajdem Polski: "Czy mam tremę? Jak cholera!"

Hołowczyc przed Rajdem Polski: "Czy mam tremę? Jak cholera!"

Wakacje rozpoczną się mocnym akcentem - w ostatnim tygodniu czerwca w Mikołajkach rusza 66. Rajd Polski, po raz pierwszy jako eliminacja mistrzostw świata (WRC).

Hołowczyc przed Rajdem Polski:
Na malowniczych mazurskich trasach ścigać się będą kierowcy czterech największych teamów fabrycznych, z Sebastianem Loebem na czele. - "Kto raz widział samochód rajdowy jadący po szutrze 200 km/h, długo tego nie zapomni. Człowiekowi wydaje się, że rozpęta piekło, kiedy przejedzie po takiej nawierzchni 30 km/h. To jakby pocisk przeleciał, kurz się wzbija, ziemia dudni, nie mówiąc już o emocjach" - zapewnia Krzysztof Hołowczyc, jedyny Polak, który pojedzie w rajdzie samochodem klasy WRC.

Rajd Polski będzie 8. odsłoną tegorocznych MŚ. Faworytem będzie oczywiście Loeb. (...) Teoretycznie jednak największe szanse na dotrzymanie kroku czołówce ma Krzysztof Hołowczyc. Wszystko przez samochód: Ford Focus WRC ze stajni Stobart M-Sport, specyfikacja 08.

- "Byliśmy mile zaskoczeni, że szef teamu Malcolm Wilson od razu zgodził się na współpracę. Po raz pierwszy zawodnik bez kontraktu będzie jeździł ich samochodem. Trudno określić ile to będzie kosztowało mojego sponsora, ale tam nie wystarczy zapłacić" - zapewnił Hołowczyc, który będzie testował trasy tym samym samochodem, co Hirvonen i Latvala. - "Będę miał dostęp do najlepszych ustawień" - cieszy się kierowca.

Na co ma szansę? - "Nie powiem, że będę walczył z Loebem o zwycięstwo. Moja przyszłość to nie jest WRC, ale rajdy terenowe. Ale wywodzę się właśnie z WRC. Najlepszy wynik Polaków w tej rywalizacji to ciągle jest rezultat mój i Maćka Wisławskiego - 7. miejsce z Rajdu Argentyny. Gdyby teraz udało się pojechać nieco szybciej, będzie cudownie" - mówi Hołowczyc. To dla niego ważna impreza także dlatego, że pojedzie na własnym podwórku (mieszka na Mazurach).

- "Czy mam tremę? Jak cholera. Ale jak przed startem mnie w brzuchu nie ściska, to znaczy, że coś jest nie tak. Jest taki moment, końcowe odliczanie. Ale jak już przełoży się dźwignię biegów do szóstki, cały stres zostawia się za sobą. Jest tylko droga, samochód i czas - fantastyczne uczucie. Wiele warto poświęcić, żeby móc pofrunąć taki urządzeniem, bo to nawet trudno nazwać samochodem."

ORLEN Platinum 66. Rajd Polski
W Mikołajkach odbędzie się 8. eliminacja rajdowych mistrzostw świata. Długość odcinków specjalnych 294 km; w sumie kierowcy pokonają 1024 km.

czwartek 25.06 - wieczorny prolog, Super OS (tor w Mikołajkach), 2,5 km
piątek 26.06 - po 2 starty do 3 OS-ów (Grabówka, Pianki, Paprotki), długość trasy 303 km
sobota 27.06 - po 2 starty do 3 OS-ów (Danowo, Gawliki, Wydmiany), długość trasy 424 km
niedziela 28.06 - po 2 starty do 2 OS-ów (Miłki, Tros) i Super OS (tor w Mikołajkach)
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford WRC Focus WRC Rajd Polski Krzysztof Hołowczyc

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.