mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda Civic Internetowym Samochodem Roku 2006!

Honda Civic Internetowym Samochodem Roku 2006!

Tytuły rozdane! Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl w czwartkowy wieczór ogłosiła wyniki plebiscytu Internetowy Samochód Roku 2006. Zwycięzcą została Honda Civic!

Honda Civic Internetowym Samochodem Roku 2006!

Na miejsce wręczenia nagród wybrano warszawską restaurację Iguana Lounge, słynącą z organizacji imprez w typowo meksykańskiej atmosferze. W obecności przedstawicieli działających na polskim rynku producentów samochodowych, gości z branży motoryzacyjnej oraz mediów Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl ogłosiła wyniki jedynego w swoim rodzaju w naszym kraju plebiscytu na Internetowy Samochód Roku 2006.

Zaszczytne pierwsze miejsce, a zarazem tytuł Internetowego Samochodu Roku 2006 otrzymała najnowsza generacja modelu Honda Civic, która w sprzedaży na polskim rynku pojawiła się na początku ubiegłego roku. Japoński kompakt był najczęściej oglądanym (konfigurowanym) przez Użytkowników samochodem na łamach stron portalu mojeauto.pl. Liczba wejść na jego strony w roku 2006 wyniosła 244 224. Honda Civic dziewięć razy zajmowała pierwsze miejsce i trzy razy była druga w rankingach miesięcznych Top Ten.

Zwycięstwo komentuje Agata Luboradzka, przedstawiciel marki Honda: "Oczekiwaliśmy, że auto podobnie do rynków europejskich wzbudzi również niemałe zainteresowanie w Polsce. Nie sądziliśmy jednak, że popularność tego modelu będzie aż tak duża. Wyniki sprzedaży nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie zaskoczyły nas wszystkich z czego oczywiście bardzo się cieszymy.

Civic zdobywa liczne nagrody, w tym istotną z punktu widzenia opinii naszych klientów nagrodę Internetowego Samochodu Roku 2006. Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować wszystkim Internautom, którzy na łamach portalu mojeauto.pl interesowali się naszym modelem. Jest to dla nas bardzo ważna grupa odbiorców. Są to ludzie aktywni, mobilni chcący uzyskiwać informacje o samochodach szybko i kompleksowo. Myślę, że w te cechy doskonale wpisuje się Honda Civic. Będziemy starać się utrzymać ten wysoki poziom zainteresowanie także w najbliższych latach."

Drugie miejsce zajęła duma Skody, model Fabia, którą w przeciągu całego 2006 roku interesowało się 172 569 osób. Skoda Fabia po raz trzeci z rzędu w trzyletniej historii plebiscytu plasowała się w czołowej trójce. W roku 2005 czeski model przegrał z Fordem Focusem, zaś w 2004 zajął trzecią pozycję. Fabia w miesięcznych rankingach Top Ten plasowała się pięciokrotnie na drugim miejscu.

Ostatnie miejsce na podium przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy konkursu (Internetowy Samochód Roku 2005), modelowi Ford Focus. Tym samochodem w 2006 roku interesowało się 168 529 Użytkowników. Podobnie jak Fabia, również Ford Focus trzy razy plasował się w finałowym trio trzech edycji plebiscytu mojeauto.pl. Rok temu wygrał, zaś dwa lata temu przegrał nieznacznie z debiutantem, Chevroletem Aveo, ówczesną sensacją konkursu. 

Przy okazji wręczania głównej nagrody, przyznano również tytuły w trzech innych istotnych kategoriach: Internetowy Samochód Używany Roku 2006 – tytuł przyznawany wspólnie z partnerem mojeauto.pl, siecią dealerów samochodów używanych GEpard wchodzącą w skład GE Money Bank; Auto dla Biznesu – Usługa finansowa – tytuł przyznawany wspólnie z portalem Bankier.pl oraz Premiera Roku 2006, którą wybrali w otwartym głosowaniu Internauci.

Najbardziej popularnym autem używanym w ubiegłym roku ponownie okazał się Volkswagen Passat (liczba wejść: 111 498), który w rankingu wyprzedził Opla Vectra (82 211) i Forda Mondeo (61 151). Dominacja Passata w zeszłym roku była bezdyskusyjna. Niemiecki model wygrał we wszystkich 12 miesięcznych rankingach. Histora Passata jest bardzo bogata nie tylko jeśli chodzi o nasz rodzimy rynek. Pierwsza generacja tego modelu pojawiła się już 1974 roku, a od tego czasu auto sprzedało się w 13 milionach egzemplarzy.

Pierwsze miejsce komentuje Bogusław Rowiński, właściciel salonu sprzedaży Rowiński, dealera marki Volkswagen: "Bardzo cieszymy się z otrzymanej nagrody, oznacza ona bowiem przywiązanie do marki Volkswagen, a ci klienci, którzy kupują używane samochody stają się w niedługim czasie użytkownikami samochodów nowych. Poszerza się grono wielbicieli modeli naszej marki. W tej chwili Volkswagen, jeśli chodzi o auta używane jest zdecydowanie na pierwszym miejscu. Myślę, że koncern marzy o tym, aby również w segmencie aut nowych znaleźć się na równie dobrej pozycji.

Z pewnością na tak dużą popularność naszej marki, jeśli chodzi o auta używane ma wpływ kilka czynników. Po pierwsze bliskość niemieckiego rynku, na którym Volkswagen jest bardzo, bardzo popularny sprawia, iż dostępność tych aut jest duża. Stosunkowo niska cena, duża niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji także mają niebagatelny wpływ na duże zainteresowanie naszymi autami. Poza tym nie ma większych problemów z kolejną odsprzedażą aut tej marki i co ważne za całkiem rozsądną cenę."

Tytuł Auto dla Biznesu – Usługa finansowa przypadł firmie VB Leasing, zaś Premierą Roku 2006 została wybrana Toyota Yaris. 

Zobacz serwis specjalny Internetowy Samochód Roku 2006

Komentuj:

~Bartek z Łodzi 2007-05-19

Jestem równiez szcześliwym posiadaczem Hondy Civic 2006' 2,2ctdi z podkręconą turbiną (niemylić z chipem) ma 183KM i jeździ się rzeczywiście pięknie...Mam tylko jeden problemik. Samochód jest bardzo dobrze wyposażony i w zwiazku z tym mam nawigacje ale nie mam mapy POLSKI:( Oprócz tego mam bluetooth ale nie potrafie go skonfigurować ani z nokia ani z samsungiem a instrukcja jest po niemiecku...dla mnie obcy... Może mi ktoś pomoże!!!

~rafalksar 2007-03-24

czy ktoś wie jakie radyjko jest w tym civicu czy ma wyjście na wzmacniacz

~Joanna 2007-03-23

Mam czerwoną nową Hondę Civic. Jest piękna, jeżeli można powiedzieć tak o samochodzie, a dodatkowo jest super pod każdym względem( nie jest to mój pierwszy samochód i nie jestem nastolatką). Jest to samochód, który spełnił większość moich oczekiwań motoryzacyjnych ( może inni stwierdzą, że jestem mało wybredna, a to chyba rzecz gustu...) JEST TO JEDEN Z LEPSZYCH MODELI ( w tej klasie )

~Piotr 2007-03-23

Od wczoraj mam 5D 1.8 sport. Jestem zachwycony !!!!

~prawie sześćdziesięciolatek 2007-03-22

Panie "dominik", dlaczego Pan czuje się taki stary. W tym roku "stuknie" mi 60-tka, a od prawie roku jeżdzę Civic-iem 2.2 i-CDTi (140 KM), przejechałem w tym czasie ok. 20 tys. km. Autko jest super, to co jest na zewnątrz - jest dla "widzów", dla mnie liczy się to, jak auto jeździ i jak ja czuję się w czasie jazdy. A to oceniam badzo wysoko. Pozdrawiam Pana Dominika.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.