mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda Civic Type-R zniknie przez Euro 5

Honda Civic Type-R zniknie przez Euro 5

W związku z rychłym wejściem w życie restrykcyjnej normy dotyczącej emisji spalin – Euro 5, Honda poinformowała o planowanym na koniec 2010 roku zakończeniu sprzedaży modelu Civic Type R w wielu rejonach Europy.

Honda Civic Type-R zniknie przez Euro 5
Zgodnie z trendem obowiązującym w rejonie europejskim, producenci samochodów oferują coraz to oszczędniejsze, emitujące niewielką ilość zanieczyszczeń do atmosfery pojazdy. Wiele państw doceniło wysiłki tych firm, a ich rządy opracowały systemy wspierające sprzedaż pro-ekologicznych produktów, gdyż rezygnacja z tych bardziej uciążliwych dla środowiska jest nieuchronna. Honda ma nadzieję na podobne inicjatywy tam, gdzie jeszcze ich nie podjęto. Firma kończy, bowiem sprzedaż swojego kultowego modelu w wielu krajach Europy.

Civic Type R, 3-drzwiowy hatchback wyposażony w 201-konny, kręcący się do 8000 obrotów silnik, zadebiutował w 2006 roku. W większości krajów europejskich, Type R’a  będzie można nabyć tylko do stycznia 2011 roku, ponieważ nie spełnia on normy Euro 5. Samochód ten nadal będzie produkowany w fabryce w Swindon, w Wielkiej Brytanii i sprzedawany w rejonach Europy, w których norma nie obowiązuje.

Jedynym modelem o w miarę sportowym charakterze pozostanie w portfolio Hondy nowy CR-Z. Prowadząc to małe hybrydowe coupe, kierowca może skorzystać z trzech trybów jazdy, w tym trybu pozwalającego na prowadzenie auta w bardziej sportowym stylu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Honda CR-Z – CR-X – reinkarnacja

auto motor i sport 0000-00-00

CR-Z jest kolejnym wcieleniem modelu CR-X - małego sportowca, którego uwielbiali wszyscy miłośnicy samochodów Hondy. Czy zdobędzie serca młodych fanów V-teca?

Komentuj:

~zbulwersowany 2010-08-19

eco-sreko. Jakaż to obłuda! Mydlą oczy tnąc sportowe auta (jakby to miało ratować środowisko...), a wielcy truciciele robią swoje...

~eco-głupota 2010-08-12

Wszystko przez Euro-głupotę...

~eco-głupota 2010-08-12

Wszystko przez Euro-głupotę...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.