Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda Civic na piątkę

Honda Civic na piątkę

Euro NCAP przeprowadziło ponowną analizę testów zderzeniowych Hondy Civic z 2007 roku, z której wynika, iż według nowych kryteriów oceniania auto to zasłużyło na pięć gwiazdek.

Honda Civic na piątkę
Tym samym Honda Civic dołączyła do grona najbezpieczniejszych samochodów na rynku europejskim, które albo zostały poddane testom zderzeniowym już "za panowania" nowych kryteriów, bądź ich ocena została ponownie skalkulowana.

Instytut Euro NCAP opracował nowy schemat testów zderzeniowych, który skupia się na ogólnym poziomie bezpieczeństwa pojazdu, dzięki czemu użytkownik otrzymuje łatwiejszy do zinterpretowania wynik w postaci pojedynczej oceny. Nowy system uwzględnia poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w czasie zderzenia czołowego, bocznego, tylnego i uderzenia w słup, poziom ochrony dzieci przewożonych w samochodzie, pieszych, a także dostępność systemów wspomagających bezpieczeństwo. Honda Civic otrzymała maksymalną ocenę 5 gwiazdek, kończąc testy z wynikiem ogólnym 77%.

Nowy schemat testów wprowadzono w życie w lutym 2009 roku. Ogólna ocena jest średnią ważoną ocen uzyskanych w czterech kategoriach. Są to: bezpieczeństwo dorosłych (50%), bezpieczeństwo dzieci (20%), bezpieczeństwo pieszych (20%) oraz dostępność systemów wspomagających bezpieczeństwo (10%). Ostateczny wynik na poziomie co najmniej 70% pozwala uzyskać maksymalną ocenę 5 gwiazdek. Zakwalifikowanie czwartej z wymienionych kategorii do oceny jest możliwe pod warunkiem wprowadzeniu systemów wspomagających bezpieczeństwo (VSA w przypadku Hondy) do standardowego wyposażenia 85% modeli z rocznika 2009, przeznaczonych na rynek Unii Europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic

Podobne wiadomości:

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Honda NSX – żart i pozdrowienia od Porsche

Honda NSX – żart i pozdrowienia od Porsche

Samochody luksusowe 2016-07-27

Komentuj:

~Greg1 2009-03-25

No to mamy bardzo ciekawą sytuację. Wychodzi na to że zmiana kryteriów daje sito z większymi oczkami. Prześlizgują się teraz i ci co dawniej nie dawali rady. Podobną sytuację mamy w szkolnictwie. Ci co dawniej nie mogli zrobić matury teraz kończa studia (raczej "studia"). Brawo - staczamy się w górę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia - to już 20 lat!
Skoda Octavia - to już 20 lat!
Właśnie mija 20 lat odkąd Václav Havel dał sygnał startu do produkcji kompaktowego modelu Skody w nowo otwartej części fabryki w Mlada Boleslav. Przez następne dwie dekady Octavia szybko stałą się hitem sprzedaży i po dziś dzień jest najlepiej sprzedającym się modelem czeskiej marki.