mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda Civic na piątkę

Honda Civic na piątkę

Euro NCAP przeprowadziło ponowną analizę testów zderzeniowych Hondy Civic z 2007 roku, z której wynika, iż według nowych kryteriów oceniania auto to zasłużyło na pięć gwiazdek.

Honda Civic na piątkę
Tym samym Honda Civic dołączyła do grona najbezpieczniejszych samochodów na rynku europejskim, które albo zostały poddane testom zderzeniowym już "za panowania" nowych kryteriów, bądź ich ocena została ponownie skalkulowana.

Instytut Euro NCAP opracował nowy schemat testów zderzeniowych, który skupia się na ogólnym poziomie bezpieczeństwa pojazdu, dzięki czemu użytkownik otrzymuje łatwiejszy do zinterpretowania wynik w postaci pojedynczej oceny. Nowy system uwzględnia poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w czasie zderzenia czołowego, bocznego, tylnego i uderzenia w słup, poziom ochrony dzieci przewożonych w samochodzie, pieszych, a także dostępność systemów wspomagających bezpieczeństwo. Honda Civic otrzymała maksymalną ocenę 5 gwiazdek, kończąc testy z wynikiem ogólnym 77%.

Nowy schemat testów wprowadzono w życie w lutym 2009 roku. Ogólna ocena jest średnią ważoną ocen uzyskanych w czterech kategoriach. Są to: bezpieczeństwo dorosłych (50%), bezpieczeństwo dzieci (20%), bezpieczeństwo pieszych (20%) oraz dostępność systemów wspomagających bezpieczeństwo (10%). Ostateczny wynik na poziomie co najmniej 70% pozwala uzyskać maksymalną ocenę 5 gwiazdek. Zakwalifikowanie czwartej z wymienionych kategorii do oceny jest możliwe pod warunkiem wprowadzeniu systemów wspomagających bezpieczeństwo (VSA w przypadku Hondy) do standardowego wyposażenia 85% modeli z rocznika 2009, przeznaczonych na rynek Unii Europejskiej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda Civic Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Civic

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

~Greg1 2009-03-25

No to mamy bardzo ciekawą sytuację. Wychodzi na to że zmiana kryteriów daje sito z większymi oczkami. Prześlizgują się teraz i ci co dawniej nie dawali rady. Podobną sytuację mamy w szkolnictwie. Ci co dawniej nie mogli zrobić matury teraz kończa studia (raczej "studia"). Brawo - staczamy się w górę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.