mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda FCX na niskie temperatury

Honda FCX na niskie temperatury

Honda dostarczyła w ramach leasingu prefekturze Hokkaido model FCX z ogniwami paliwowymi, który dostosowany jest do użytkowania również w bardzo niskich temperaturach.

Honda FCX na niskie temperatury

Jest to pierwszy egzemplarz modelu FCX, który został przekazany do codziennego użytkowania w skrajnie niskich temperaturach. Testy przeprowadzone przez Hondę w tego typu klimacie prowadzone były od ponad dwóch lat. Teraz jednak przyjdzie czas na sprawdzenie auta, a przede wszystkim napędu wyposażonego w ogniwa paliwowe w rzeczywistych warunkach.

W grudniu ubiegłego roku FCX został oddany do użytkowania stanowi Nowy Jork, gdzie również zdarzają się bardzo niskie temperatury. Natomiast od grudnia 2002 roku pięć egzemplarzy tego auta jeździ po Tokio, użytkowane przez różne instytucje, w tym m.in. ministerstwo środowiska oraz ministerstwo gospodarki.

Najnowsza generacja Hondy FCX 2005, oprócz zespołu ogniw paliwowych zdolnego do pracy w wyjątkowo niskich, w porównaniu z innymi konstrukcjami tego typu, temperaturach, oferuje także większy zasięg oraz wyższe parametry jazdy. Dzięki zastosowaniu wytłaczanych metalowych separatorów, ilość komponentów użytych w budowie zespołu ogniw paliwowych została zredukowana o 50%, co pozwoliło o 20% zwiększyć zasięg poruszania się pojazdu i wydajność zużycia paliwa. Auto zostało przystosowane do poruszania się w temperaturach od -20 do +95 st.C.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?