mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda: Nowości, sport i technologia w Paryżu

Honda: Nowości, sport i technologia w Paryżu

Podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Paryżu Honda zajmie większe niż kiedykolwiek stoisko, na którym zaprezentowane zostaną dwa bardzo istotne modele: kompaktowy SUV CR-V oraz sportowy Civic Type R. Na zwiedzających czekać będzie ponadto mocna dawka najnowszej technologii i sportu.

Honda: Nowości, sport i technologia w Paryżu

Zupełnie nowa, trzecia generacja modelu CR-V łączy w sobie praktyczność auta typu SUV z dynamiką jazdy samochodu osobowego. Sportowa stylistyka i bardziej wytworne, znakomicie wyposażone wnętrze nowej Hondy pozwolą autu konkurować w sektorze premium segmentu SUV. W odróżnieniu od samochodów tego segmentu, CR-V będzie wyposażony w samoadaptacyjny tempomat Adaptive Cruise Control (ACC) oraz Collision Mitigation Brake System (CMBS), czyli w najbardziej zaawansowane technologicznie systemy ułatwiające pracę kierowcy i zwiększające bezpieczeństwo podróżowania. Zastosowane w CR-V silniki – zupełnie nowa, 2.0-litrowa jednostka benzynowa oraz 2.2-litrowy diesel (i-CTDi) - zapewnią najniższe w klasie zużycie paliwa oraz doskonałe osiągi.

Na stoisku Hondy zadebiutuje również długo oczekiwany model Civic Type R, w którym znane z poprzedniego modelu, doskonałe osiągi i przyjemność z jazdy zostały dopełnione bardziej dopracowanym nadwoziem. Nowy Civic Type R oferuje porównywalne z poprzednikiem osiągi, ale jego wnętrze jest teraz bardziej wyrafinowane, a zawieszenie zostało zestrojone tak, aby zwiększyć precyzję prowadzenia auta, a co za tym idzie, dostarczyć jeszcze więcej przyjemności z jazdy.

Zobacz galerię zdjęć modelu Honda Civic Type-R

Podczas paryskich targów światło dzienne ujrzy również Honda FR-V, model 2007. Kompaktowy minivan z sześcioma siedzeniami umieszczonymi w dwóch rzędach po trzy fotele, otrzymał nowy silnik 1.8 SOHC i-VTEC znany z Hondy Civic oraz nowe detale wykończeniowe nadwozia i wnętrza kabiny pasażerskiej.

Tak więc główną atrakcją strefy nowych produktów będą modele CR-V oraz Civic Type R. Ekspozycję uzupełnią odświeżony FR-V, niedawno prezentowany Civic Type S oraz kompletnie wyposażony Accord.

W strefie sportowej zaprezentowany zostanie zwycięski model Formuły 1, RA106, prowadzony w tym sezonie przez Jensona Button i Rubensa Barrichello, oraz silnik Honda RA806E V8, który napędza ten pojazd.

Obok będzie można obejrzeć wyścigową, wersję Hondy Civic Type R, która w pełni zaprezentuje potencjał tego modelu. Firma spodziewa się, iż przygotowane przez firmę JAS Motorsport - oficjalnego partnera Hondy - auto otrzyma homologację FIA na starty w rajdach i wyścigach w 2007 roku. Uwieńczeniem strefy sportowej będzie prezentacja specjalnej edycji Hondy S2000 roadster w białym (Super Platinum White) kolorze nadwozia z czerwono-czarnym(Passion Red and Black) wnętrzem.

Wybitne osiągnięcia Hondy w opracowywaniu ekonomicznych i napędzanych alternatywnymi paliwami pojazdów zostaną zaprezentowane w strefie zaawansowanych technologii. Honda zaprezentuje najnowsze osiągnięcia z dziedziny technologii ogniw paliwowych w modelu FCX Concept, eleganckim, sedanie klasy premium o unikalnej platformie z ogniwami paliwowymi umieszczonej nisko w podłodze, co zapewnia dużą ilość miejsca w kabinie pasażerskiej. Do tej pory, w samochodach napędzanych ogniwami paliwowymi było to niemożliwe.

Wystawiona obok, Home Energy Station będzie przykładem sposobu zaopatrzania w energię tego typu pojazdów. Urządzenie to, wykorzystując własne zasoby ogniw paliwowych, jest w stanie wytworzyć wodór z dostarczanego do domu gazu, jak również elektryczność potrzebną do zasilenia domostwa. Jednocześnie, Home Energy Station potrafi odzyskać ciepło, które powstaje w procesie produkcji gorącej wody. Proces ten przedstawiony będzie na stoisku Hondy za pomocą makiety domu z działającym dzięki Home Energy Station telewizorem oraz gorącą wodą w umywalce.

Technologia hybrydowa Hondy jest znana całym świecie. W celu zilustrowania tej super-wydajnej i efektownej technologii, nie wykluczającej sportowego wyglądu pojazdów, w których zostanie zastosowana, Honda zaprezentuje koncepcyjny model Civic Hybrid Sports. Agresywne nadwozie prototypu, wyposażone w przednie i tylne spoilery oraz nakładki progowe, pokryto specjalnym niebieskim lakierem, który uzupełniają chromowane siedmio-szprychowe obręcze aluminiowe i pokryte chromem końcówki rur wydechowych. W równie wyjątkowym wnętrzu dominują kontrastujące ze sobą biało-czarne powierzchnie oraz kubełkowe fotele dodające autu sportowego charakteru.

Civic Hybrid będzie wystawiony również w strefie zaawansowanych technologii, gdzie zostanie zaprezentowany w przekroju aksonometrycznym z wykorzystaniem przezroczystych paneli nadwozia. Taka forma ekspozycji pomoże zrozumieć kluczowe elementy technologii hybrydowej.

Dowiedz się więcej o marce Honda

Czytaj także:

Nowa Honda CR-V na horyzoncie 2006-08-23

Kolejna hybryda Hondy 2006-07-07

Trzydrzwiowy Civic 2006-06-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.