mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda Poland ma 15 lat

Honda Poland ma 15 lat

W 2008 roku Honda świętuje podwójnie. 15-lecie działalności na polskim rynku obchodzi Honda Poland Sp. z o.o., generalny importer samochodów i motocykli japońskiej marki. Zaszczytnym tłem dla polskiej rocznicy jest 60-lecie założenia korporacji Honda Motor Company, Ltd.

Honda Poland ma 15 lat
Honda Poland Sp. z o.o., rozpoczęła działalność w 1993 roku jako generalny importer samochodów marki Honda na polskim rynku. Początkowo kilkunastoosobowy początkowo zespół pracowników stopniowo rozrastał się, a samochody z logo Honda bardzo szybko zdobywały coraz większą sympatię Polaków, zyskując sobie opinię wysokiej klasy, niezawodnych pojazdów.

Obecnie Honda Poland Sp. z o.o. liczy sobie ponad sześćdziesięciu pracowników. Działalność firmy rozszerzyła się w 2005 roku, kiedy to – również jako generalne przedstawicielstwo – rozpoczęła sprzedaż motocykli marki Honda na polskim rynku. Honda Poland współpracuje z siecią 50 samochodowych i 22 motocyklowych stacji.

W Polsce marka Honda zyskała popularność przede wszystkim dzięki produkcji samochodów, cenionych za wysoką jakość i niezawodność. Od wielu lat koncern pracuje nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu, jaki samochody wywierają na środowisko naturalne, poprzez redukcję emisji szkodliwych związków do atmosfery, zmniejszenie zużycia paliwa oraz opracowanie wydajnych technologii.

Honda była pierwszym producentem, który wprowadził benzynowo-elektryczny, hybrydowy układ napędowy, w produkcyjnym modelu Insight w 1999 roku. Na rynku polskim zadebiutował jednak dopiero Civic Hybrid, który stanowi kolejne ucieleśnienie zobowiązania firmy do produkcji technologii przyjaznych środowisku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport