mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda ofensywnie z hybrydami

Honda ofensywnie z hybrydami

200 000 hybrydowych aut rocznie. Tyle samochodów co rok, począwszy od 2009, chce sprzedawać Honda. W realizacji tego celu pomóc japońskiemu producentowi ma nowy model o napędzie hybrydowym, który cenowo ma być pozycjonowany poniżej modele Civic Hybrid.

Honda ofensywnie z hybrydami
Przy okazji trwających targów samochodowych w Tokio, Honda zakomunikowała, że planuje już wprowadzenie seryjnej wersji na razie jeszcze koncepcyjnego modelu CR-Z. Będzie to tym samym już czwarty samochód japońskiej marki o alternatywnym napędzie które jest połączeniem silnika benzynowego i elektrycznego. Aktualnie Honda na światowym rynku oferuje trzy auta: w Europie jest to wspomniany model Civic Hybrid, w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Anglii model o nadwoziu Coupe – Insight zaś w tylko w Ameryce Północnej dostępna jest jeszcze hybrydowa ewolucja modelu Accord.

Obok technologii hybrydowej Honda zamierza skoncentrować się na rozwoju napędu wykorzystującego ogniwa paliwowe. Już podczas listopadowego salonu samochodowego w Los Angeles marka przedstawi seryjny egzemplarz Hondy FCX wykorzystującej do napędu wodór. Samochód ten pojawi się w sprzedaży na rynkach USA i Japonii już w 2008 roku.

Zobacz galerię zdjęć modelu Hodna CR-Z

Czytaj także:

Czy taki będzie nowy CRX? 2007-10-10

Nowa hybryda Hondy 2007-09-26
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda CR-Z Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda FCX Honda CR-Z

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~tery 2007-10-29

ciekawe, ciekawe - ja tam zawsze w Hondę wierzyłem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.