mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda ofensywnie z hybrydami

Honda ofensywnie z hybrydami

200 000 hybrydowych aut rocznie. Tyle samochodów co rok, począwszy od 2009, chce sprzedawać Honda. W realizacji tego celu pomóc japońskiemu producentowi ma nowy model o napędzie hybrydowym, który cenowo ma być pozycjonowany poniżej modele Civic Hybrid.

Honda ofensywnie z hybrydami
Przy okazji trwających targów samochodowych w Tokio, Honda zakomunikowała, że planuje już wprowadzenie seryjnej wersji na razie jeszcze koncepcyjnego modelu CR-Z. Będzie to tym samym już czwarty samochód japońskiej marki o alternatywnym napędzie które jest połączeniem silnika benzynowego i elektrycznego. Aktualnie Honda na światowym rynku oferuje trzy auta: w Europie jest to wspomniany model Civic Hybrid, w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Anglii model o nadwoziu Coupe – Insight zaś w tylko w Ameryce Północnej dostępna jest jeszcze hybrydowa ewolucja modelu Accord.

Obok technologii hybrydowej Honda zamierza skoncentrować się na rozwoju napędu wykorzystującego ogniwa paliwowe. Już podczas listopadowego salonu samochodowego w Los Angeles marka przedstawi seryjny egzemplarz Hondy FCX wykorzystującej do napędu wodór. Samochód ten pojawi się w sprzedaży na rynkach USA i Japonii już w 2008 roku.

Zobacz galerię zdjęć modelu Hodna CR-Z

Czytaj także:

Czy taki będzie nowy CRX? 2007-10-10

Nowa hybryda Hondy 2007-09-26
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda CR-Z Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda FCX Honda CR-Z

Podobne wiadomości:

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

~tery 2007-10-29

ciekawe, ciekawe - ja tam zawsze w Hondę wierzyłem!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.