mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Honda osiąga historyczny wynik sprzedaży

Honda osiąga historyczny wynik sprzedaży

Japoński producent aut po 13 latach od wprowadzenia na rynek pierwszej generacji Hondy Insight może pochwalić się rekordowym wynikiem sprzedaży. Od 1999 roku firma sprzedał milion hybrydowych aut.

Honda osiąga historyczny wynik sprzedaży
W listopadzie 1999 roku w Japonii Honda po raz pierwszy w swojej historii wprowadziła do szerokiej sprzedaży auto wyposażone w napęd hybrydowy. Rok później samochód staje się pierwszym benzynowo-elektrycznym autem, które trafia do sprzedaży w Europie. Cechą charakterystyczną tego modelu była emisja CO2, która wynosiła 80g na kilometr.

W 2009 roku pojawia się kolejna generacja Insighta, a wraz z nią Honda osiąga ogólną sprzedaż aut hybrydowych 400 tys. sztuk. Wcześniej w gamie modelowej debiutuje Civic Hybrid. Rok 2010 to debiut modelu CR-Z, który w tym roku pojawia się w wersji po faceliftingu oraz rekordem sprzedaży miliona egzemplarzy.

Choć wynik Hondy jest godny podziwu, to jednak do rekordowej pod tym względem Toyoty sporo wciąż brakuje. Pod koniec maja br. Toyota ogłosiła, że sprzedaż aut hybrydowych konstrukcji Toyoty osiągnęła już 4 miliony egzemplarzy. Duża w tym zasługa szerszej gamy modelowej aut z napędem hybrydowym w porównaniu do Hondy.
Kazuki Nakajima i Toyota TS 030 na mecie 6 godzinnego wyścigu na torze Fuji Speedway. Foto TMG
Dodatkowo Toyota ma już na swoim sukcesie dwa zwycięstwa w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. W miniony weeekend japoński zespół ze swoim hybrydowym  bolidem TS 030 zwyciężył na torze Fuji Seedway. Wcześniej Toyota wygrała 6-godzinny wyścig na torze Interlagos w Brazylii.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.